131 Naposledy upravil: Tomáš Klinecký (14.04.2022 09:44:31)

Re: Liblice

Dobrý den, jde o prodloužení termínu dokončení stavby. Ačkoli jsme se opakovaně ujišťovali, že ČEZ nic v této ulici nechystá, po podpisu smlouvy o dílo mezi městem a vybraným dodavatelem stavby chodníků se ozvala firma ČEZ, že zde plánuje položení nadzemního el. vedení do země. Na následném jednání s projektantem ČEZu jsme se dohodli, že ČEZ vyprojektuje do léta a kabely položí přibližně na podzim, abychom hned po něm mohli udělat chodníky.

132

Re: Liblice

Vážený pane místostarosto,

mohu Vás požádat o informaci, zda společnost ČEZ plánuje v tomto roce také položení nadzemního vedení do země i v ulici Ve Staré vsi? Projekt už je vyhotoven, smlouvy s vlastníky dotčených nemovitostí podepsány.

Na veřejném setkání v Liblicích, které se konalo před měsícem, mi bylo tvrzeno, že město žádné informace o jakýchkoliv plánovaných akcí ČEZu v této ulici nemá. Volala jsem tedy přímo projektantovi, a ten mi sdělil, že prý není shoda s městem na výši náhrady. Už na podzim minulého roku nám přitom sliboval, že by se s pracemi mohlo začít již v létě 2022.

Pokud se tedy ČEZ najednou rozhodl k položení zemního vedení v ulici Nová, nedošlo k nějakému posunu v jednání ve vztahu k ulici Ve Staré vsi?

Předem moc děkuji za odpověď.
S pozdravem
Olga Adámková

133

Re: Liblice

Dobrý den paní Adámková, ano, je to tak. Problém výše náhrad za věcná břemena na pozemcích města se týká jak ulice Nová, tak ulice Ve Staré Vsi. Na příští jednání rady města půjde úprava pravidel, která umožní tuto situaci odblokovat.

134

Re: Liblice

Dobrý den,
prosím, mohl by někdo zajistit ostříhání stromů na rohu ulic Ve Staré Vsi a Školní/Lstibořská. Někdo tam vysadil několik Katalp a nyní, když se vyjíždí z ulice Ve Staré Vsi, vůbec není vidět doprava, zda nepřijíždí nějaké auto ve směru od střední školy. Stromy mají již teď tak širokou a rozvětvenou korunu a nechci čekat, až se tam stane dopravní nehoda. Podle mne takové stromy vůbec nepatří do obce podél chodníku, i když jsou sebevíce krásné.

Děkuji

135

Re: Liblice

pepi.pipi napsal:

Dobrý den,
prosím, mohl by někdo zajistit ostříhání stromů na rohu ulic Ve Staré Vsi a Školní/Lstibořská. Někdo tam vysadil několik Katalp a nyní, když se vyjíždí z ulice Ve Staré Vsi, vůbec není vidět doprava, zda nepřijíždí nějaké auto ve směru od střední školy. Stromy mají již teď tak širokou a rozvětvenou korunu a nechci čekat, až se tam stane dopravní nehoda. Podle mne takové stromy vůbec nepatří do obce podél chodníku, i když jsou sebevíce krásné.

Děkuji

Doporučuji zavolat Technické služby Ing. Kruliše. Funguje spolehlivě a rychle.

Born stupid? Try again!

136

Re: Liblice

Katalpy si tam vysadili majitelé přilehlého domu, možná by chtělo nejdříve upozornit je.

137

Re: Liblice

snipy napsal:

Katalpy si tam vysadili majitelé přilehlého domu, možná by chtělo nejdříve upozornit je.

Majitelům je to úplně jedno, od včera mají ve vjezdu dokonce auto, takže není vidět vůbec nic. A město ani TS nereaguje, poslal jsem to i na nově zřízený odkaz TS, kde se mají hlásit urgentní věci.

138 Naposledy upravil: Tomáš Klinecký (15.07.2022 11:35:34)

Re: Liblice

Dobrý den, na odkaz to podle informace pana ředitele dorazilo. Město není vlastníkem pozemku ani správcem této komunikace. Tím je kraj, resp. Krajská správa a údržba silnic. Upozorníme krajského cestmistra na špatné výhledové poměry v křižovatce, popřípadě se napřed můžeme pokusit neformálně domluvit s majiteli přilehlého domu. Pokud to řešit nebudou, budeme úpravu dřevin muset zajistit než abychom čekali, až se tam stane nějaká nehoda. Každopádně děkuji za podnět.

139

Re: Liblice

Tomáš Klinecký napsal:

Dobrý den, na odkaz to podle informace pana ředitele dorazilo. Město není vlastníkem pozemku ani správcem této komunikace. Tím je kraj, resp. Krajská správa a údržba silnic. Upozorníme krajského cestmistra na špatné výhledové poměry v křižovatce, popřípadě se napřed můžeme pokusit neformálně domluvit s majiteli přilehlého domu. Pokud to řešit nebudou, budeme úpravu dřevin muset zajistit než abychom čekali, až se tam stane nějaká nehoda. Každopádně děkuji za podnět.

Dobrý den,
děkuji za odpověď. Jen nevím, zda s tím kraj něco udělá. Když se podíváte na katastr nemovitostí, týká se to stromů vysazených na pozemku č. 368/6, což je chodník přímo před dotčeným objektem a je v soukromém majetku právě těch, co je tam vysadili.

140

Re: Liblice

Vážení a milí sousedé,

jsem majitelkou zde zmiňovaného pozemku a zde zmiňovaných katalp. I my děkujeme za podnět a určitě zjednáme nápravu.

Děkuji.
Adámková