1

Téma: Značka STOP před zeleninou

Zajímalo by mne, z jakého důvodu se naistalovala dopravní značka STOP při výjezdu z centra Surovovou ulicí před zeleninou, když ze jsou kolem samé jednosměrky a jak z prava, tak zleva tam nikdy přijíždějící vozidla nebudou. Jediný případ, kdy vozidlo musí přibrzdit nebo zastavit je, když v protisměru po hlavní ulici Palackého jede vozidlo a zatáčí doleva do jednosměrné ulice Žitomírská nebo Želivského, ale to řeci řidič vidí a má čas zareagovat. Kvůli tomu tam přeci nemusí být značka stop.

2 Naposledy upravil: Gamibo (15.07.2011 08:50:36)

Re: Značka STOP před zeleninou

Značka STOP má své opodstatnění, přestože se v minulém příspěvku píše, že jsou zde samé jednosměrky, věřte, že mimimálně jednou denně projedou těmi jednosměrkami vozidla v protisměru. Mám možnost tuto křižovatku sledovat 6 dní v týdnu, takže vím o čem píšu. Problém je spíše to, že 8 řidičů z 10 výše zmíněnou značku nerespektuje. Před umístěním značky STOP, nebylo možné z Palackého do Žitomířské odbočit, protože vozidla jedoucí z města projížděly křižovatku jako by byly na hlavní silnici..

3

Re: Značka STOP před zeleninou

Gamibo napsal:

Značka STOP má své opodstatnění, přestože se v minulém příspěvku píše, že jsou zde samé jednosměrky, věřte, že mimimálně jednou denně projedou těmi jednosměrkami vozidla v protisměru. Mám možnost tuto křižovatku sledovat 6 dní v týdnu, takže vím o čem píšu. Problém je spíše to, že 8 řidičů z 10 výše zmíněnou značku nerespektuje. Před umístěním značky STOP, nebylo možné z Palackého do Žitomířské odbočit, protože vozidla jedoucí z města projížděly křižovatku jako by byly na hlavní silnici..

například mně se špatně vyjíždí z vjezdových vrat domu, protože po ulici pořád jezdí auta, nebylo by možné doplnit stopku STOPku i zde ? smile

pokud někdo poruší zákaz vjezdu a projede jednosměrkou (rozuměj v protisměru) tak by měl být trestán on a ne aby každý kdo tudy projíždí musel stát. 
Navíc jízdu v protisměru mohou potrestat strážníci naší MP...

4 Naposledy upravil: Gamibo (15.07.2011 14:21:31)

Re: Značka STOP před zeleninou

Vjede-li vozidlo do  zákazu vjezdu, řidič by měl být potrestán to všichni víme, ale dojde-li na tomto místě ke srážce tím, že vozidlo pojede v protisměru tak dopravní přestupek je pro řidiče větší když nezastaví na té STOPCE, protože ta jízda v protisměru je po hlavní silnici. To není z mé hlavy, ale takhle mi to bylo vysvětleno, když jsem se ptala proč se zde umístila značka STOP.
Někdy si říkám jestli jsme schopni vůbec počítat, chtěli bychom, aby MP stála na každém rohu, ale naklonovat je neumíme. Máme tady 6 strážníků MP, ani o jednouho víc.

Re: Značka STOP před zeleninou

Gamibo napsal:

... dojde-li na tomto místě ke srážce tím, že vozidlo pojede v protisměru tak dopravní přestupek je pro řidiče větší když nezastaví na té STOPCE, protože ta jízda v protisměru je po hlavní silnici.

No, nechci se hádat, ale za jízdu v protisměru je 6 bodů, pokuta 5000-10.000,- Kč a zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok. Za nezastavení vozidla na stanovený signál je 5 bodů, 2.500,- Kč v blokovém řízení (2.500 – 5.000 ve správním) Nevím, jestli STOPka je oním signálem, pokud ne, tak je to „jen“ nedání přednosti v jízdě za 4 body, pokuta stejná jako u nezastavení na stanovený signál.

Navíc značky by se měly dávat proto, aby smysluplně regulovaly dopravu, ne aby bylo možno udělit mastnější pokutu...

6

Re: Značka STOP před zeleninou

O těchto věcech (nelogických stopkách, omezení rychlosti atd.) se dost debatovalo v tématu "dopravní značení". Asi se tu budou názory opakovant.