21

Re: Kriminalita ve městě.

Myslíš dávku sociální a nebo drogy? :-)
Jen tak pro info to 3.místo je v ulici za halou. Říká se tam u mříží. Stačí jen zaťukat... Malechov se nijak potvrzovat nemusí. Tam obchod kvete už dlouho. A byt školníka, to je evergreen...
Co se týče řešení, tak kontroly občanek asi nic moc nevyřeší. Jestli se nemýlím, tak výroba a prodej drog je trestný čin. Tak by se to asi mělo trestat, nebo ne. Na co policie čeká??

22

Re: Kriminalita ve městě.

Custome, vy jste veselá kopa :-), vždyť ta místní vyfetla každý pozná, stejně jako bouráky dodavatelů, ale dobře, budu si myslet, že dva staří známí se potkávají celkem náhodou a místo prostého zamávání mají potřebu potřást si pravicí. Já to tedy dělám také celkem běžně a když jedu autem po vsi, tak to zašlápnu pokaždé když vidím známého, zastavím třebas v křižovatce a on se ke mně radostně hrne :-). Jak mají policisté chytit prodejce drog při činu opravdu nevím, studovala jsem něco jiného. Párkrát nám tu vykradli auto, dílnu, občas mi jsou nabízeny drogy přímo na náměstí v blízkosti kamer, takže iluze o poklidném městečku jsou dávno ty tam. Pravdou je, že Brod má kvůli drogám a kriminalitě hodně špatnou pověst, stejně jako třeba Pečky. Takže místo toho, proč s tím nejde nic dělat, by tu mělo od kompetentních lidí zaznít, co s tím budou dělat. Jinak si tu za chvíli můžeme přemalovat cedule z  Brodu na Bronx :-(.

23

Re: Kriminalita ve městě.

Hlavně kdykoliv tu někdo začne mluvit o veřejném tajemství Českého Brodu a to o drogách, tak všichni včetně pana starosty radši mlčí. Není nad to se problémum otáčet zády. Mit prodejní místo vedle policie ČR a naproti úřadu, to jde opravdu jen u nás sad

24

Re: Kriminalita ve městě.

Vedle úřadu již k Vámi popisované činnosti nedochází. O dalším vývoji Vás budu informovat, jakmile budu moct.

25

Re: Kriminalita ve městě.

Milá Majko, nebydlím tu zatím nijak dlouho, abych měl dokonalou místní a osobní znalost a myslím, že nejde ani o veselou kopu, ale o to, že policajt musí tuto nebo jakoukoli jinou stupidní obhajobu vyvrátit. A důkazní břemeno leží na orgánech činných v trestním (správním) řízení. Potenciální pachatel pak má široké možnosti tvrzení těch největších blbostí (i to, že se uprostřed křižovatky zdravil s kámošem), protože může uvádět okolnosti sloužící k jeho obhajobě. A pokud jsou vám nabízeny drogy přímo na ulici a ta "vyfetla" znáte, tak proč to neoznámíte? Víte ono se poměrně lehce říká "udělejte s tím někdo něco". Jen tak pro informaci, běžte se podívat na "Zlatý kříž" a přilehlé ulice v Praze.

26

Re: Kriminalita ve městě.

Jakub Nekolný napsal:

Vedle úřadu již k Vámi popisované činnosti nedochází. O dalším vývoji Vás budu informovat, jakmile budu moct.

Mohl byste prosim sdelit, zda nedochazeni popisovane cinnosti je docasne nebo permanenti  smile

27

Re: Kriminalita ve městě.

Custome, já prostě nevěřím, že v tomto státě ruka spravedlnosti dokáže ochránit ty, kteří cokoli oznamují. Pokud budou jejich jména a adresy sdělovány druhé straně, nebudu riskovat bezpečnost svou nebo své rodiny, toť vše. Mám s tím osobní zkušenost, osobně si vážím všech, kteří tak statečni ještě jsou.
Majka

28

Re: Kriminalita ve městě.

Majko, zase vracíme na začátek. Musím souhlasit, že stát není schopen tuto ochranu oznamovateli či svědkovi zajistit (vyjma případy organizovaného zločinu - ale to nemluvíme o prodeji drog v Č.B.). Zákonodárci jsou toho názoru (když se podíváte do zákonů souvisejícíh s trestním nebo správním řízením), že každý obviněný má fakticky jen řadu práv a fakticky žádné povinnosti. Naopak svědek (oznamovatel) má jen řadu povinností. Mimo jiné má obviněný právo seznamovat se se spisem a tedy si přečíst všechny písemnosti v něm obsažené, činit si poznáímky a pořizovat si kopie všech písemností. Nicméně věřme, že jednou se to obrátí. Většinou dojde k posunu, když dostane ťafku nějaký potentát.

29 Naposledy upravil: radek1976 (12.09.2011 20:54:39)

Re: Kriminalita ve městě.

Obávám se,že nic se nezmění. Dnes jsem šel přes park u Pivovaru a koho nevidím. Hned vedle dětského hřiště si to užívá jeden feťák. Maminky a dva pánové asi koukali někam jinam. Tak mě to dožralo. Trošku jsem jej nakopl a řekl něco nemilého. Nejsem na to hrdý.Ale pomalu to se to tady dostává do stavu totální ignorance. Tak aspoň něco.

30

Re: Kriminalita ve městě.

radek1976 napsal:

Obávám se,že nic se nezmění. Dnes jsem šel přes park u Pivovaru a koho nevidím. Hned vedle dětského hřiště si to užívá jeden feťák. Maminky a dva pánové asi koukali někam jinam. Tak mě to dožralo. Trošku jsem jej nakopl a řekl něco nemilého. Nejsem na to hrdý.Ale pomalu to se to tady dostává do stavu totální ignorance. Tak aspoň něco.

A co ten feťák ?