1

Téma: kontrola rychlosti

Mohla by se častěji kontrolovat rychlost na komunikaci Český Brod -Nová Ves?Mám pocit,že třeba motorkáři tam asi těžko jezdí povolenou rychlostí.A o některých autech nemluvím.Často není bezpečné tam tudy chodit.A od N.Vsi mi přijde,že málokdo u cedule zbrzdí.

2

Re: kontrola rychlosti

Rychlost by se měla průběžně měřit všude, ve městě ta 50ka spoustu lidí očividně jen zdržuje, v takové Suvorovově a/směr Palackého jsou sprinteři na denním pořádku.
Ale je pravda, že jsem si v té Žižkově a dále na Novou Ves nedávno několikrát, zejména za špatné viditelnosti říkal, že se tam brzy musí něco stát, kombinace úzké vozovky, provozu chodců a cyklistů, a (zejména) nepřiměřené rychlosti motoristů končívá nedobře. A už je to tady, velmi smutné. Omezení na dejme tomu na 70kmh a pravidelné kontrola jeho dodržování patrně nejsou z několika objektivních důvodů možné, mýlím se?

3

Re: kontrola rychlosti

Dovolil bych si oponovat. Nebylo by mozne se spise zamerit na cyklisty a chodce? Temto skupinam vetsinou pravidla silnicniho provozu vubec nic nerikaji a nebezpecne situace primo vytvari.

4

Re: kontrola rychlosti

Jenže právě chodci a cyklisté jsou v provozu ti nejzranitelnější, takže bych k nim z principu byl když ne shovívavější, tak určitě minimálně tolerantní a ohleduplný.

5

Re: kontrola rychlosti

Chodci a cykliste jsou v provozu ti, kdo si mysli, ze jsou nesmrtelni a ze pro ne pravidla neplati a tim zpusobuji dopravni nehody.

Plati stejna pravidla silnicniho provozu jako pro zbytek sveta? Plati. Tak o jake toleranci tu mluvite pane kolego?

6

Re: kontrola rychlosti

To je sice pravda,o těch chodcích a cyklistech,ale přece jenom by se měli zamyslet i řidiči nad dodržováním té rychlosti a ohleduplnosti-nejen k chodcům,ale k druhým řidičům a sami k sobě.Cyklista těžko poruší povolenou rychlost....A chodec také...Ale tito slabší by si měli častěji opakovat pravidla silničního provozu.I podobné případy by se mohli potírat,pokud jsou viděny.A není to jen mimo město.A ve školách by se měla znovu rozjet výuka pravidel silničního provozu!Některé značky toho sami asi moc nevyřeší.

7

Re: kontrola rychlosti

no je pravda že někteří chodci si pravidlo o přednosti chodce vykládají asi trochu šířeji, ale na druhou stranu v dnešní uspěchané a leckdy agresivní době se na dobrou vůli řidičů (některých) asi také spoléhat nedá...

8 Naposledy upravil: custom (07.04.2011 09:47:25)

Re: kontrola rychlosti

JerryCB napsal:

Chodci a cykliste jsou v provozu ti, kdo si mysli, ze jsou nesmrtelni a ze pro ne pravidla neplati a tim zpusobuji dopravni nehody.

Plati stejna pravidla silnicniho provozu jako pro zbytek sveta? Plati. Tak o jake toleranci tu mluvite pane kolego?

Naprosto souhlasím, protože stačí se podívat na vybavení cyklistů odjíždějících od nádraží, jezdících (klouzajících) v zimě v hlubokém sněhu, odbočujících a vybočujících ze směru jízdy bez varování, ve tmě bez osvětlení atd., a kapitola chodci, kteří vstupují do jízdní dráhy aut bez rozhlédnutí (byť na zebře), myslíce si já jsem tady pánem, však ty to zastavíš a tak by se dalo pokračovat. Přimlouval bych se, aby chodcům a cyklistům bylo měřeno stejně jako motoristům a pokud i tyto dvě kategorie budou pravidla silničního provozu dodržovat, tak bude nehod nepoměrně méně. Proč vždy omezovat motoristy?

9

Re: kontrola rychlosti

custom napsal:
JerryCB napsal:

Chodci a cykliste jsou v provozu ti, kdo si mysli, ze jsou nesmrtelni a ze pro ne pravidla neplati a tim zpusobuji dopravni nehody.

Plati stejna pravidla silnicniho provozu jako pro zbytek sveta? Plati. Tak o jake toleranci tu mluvite pane kolego?

Naprosto souhlasím, protože stačí se podívat na vybavení cyklistů odjíždějících od nádraží, jezdících (klouzajících) v zimě v hlubokém sněhu, odbočujících a vybočujících ze směru jízdy bez varování, ve tmě bez osvětlení atd., a kapitola chodci, kteří vstupují do jízdní dráhy aut bez rozhlédnutí (byť na zebře), myslíce si já jsem tady pánem, však ty to zastavíš a tak by se dalo pokračovat. Přimlouval bych se, aby chodcům a cyklistům bylo měřeno stejně jako motoristům a pokud i tyto dvě kategorie budou pravidla silničního provozu dodržovat, tak bude nehod nepoměrně méně. Proč vždy omezovat motoristy?

Dobrý den, omlouvám se, ale nějak nechápu vaši reakci. Nikdo nechce řidiče omezovat, sám jsem řidič, cyklista i chodec, ale zde se přeci bavíme o dodržování rychlosti!!!! Můžu jít jakkoliv spořádaně, dokonce na chodníku, nebo jet na kole u krajnice, ale pokud pojede s prominutím nějaké "prase" 70 Km/h ulicí Palackého, kde je to samá díra, tak není bezpečno nikde!!!! Jen ať se měří, jsou místa v Českém Brodě, kde se opravdu jezdí rychle a nebezpečně!!

10

Re: kontrola rychlosti

JerryCB napsal:

Chodci a cykliste jsou v provozu ti, kdo si mysli, ze jsou nesmrtelni a ze pro ne pravidla neplati a tim zpusobuji dopravni nehody.

Plati stejna pravidla silnicniho provozu jako pro zbytek sveta? Plati. Tak o jake toleranci tu mluvite pane kolego?

Je-li to na vás příliš složité, tak třeba o obyčejné toleranci vůči ostatním lidem, nejen na silnicích.

A píšete-li vy, že

"Chodci a cykliste jsou v provozu ti, kdo si mysli, ze jsou nesmrtelni a ze pro ne pravidla neplati a tim zpusobuji dopravni nehody",

myslíte tím patrně všechny chodce a všechny cyklisty bez rozdílu. A to nemáte pravdu, velmi kulantně řečeno.

Pane kolego.