91 Naposledy upravil: custom (25.01.2012 08:53:34)

Re: Nemocnice

Pane starosto, promiňte, ale zápis z jednání rady prostě zní, tak jak zní. A jeho nějaké vysvětlování působí poněkud komicky (vždy platí - co je psáno to je dáno). kromě toho, debata na téma zápočtu investic proti nájmu, neplacení nájmu a další se tady debatuje již opravdu dlouho. A stále o tom, jak se budou uplatňovat smluvní pokuty atd.
Pak napíšete, že: "Město je vlastníkem nemovitostí, může tedy uzavírat nájemní smlouvy a areál tzv. naplnit. Ale rozsah nabídky ovlivňuje objednatel čili zdravotní pojišťovny. V současnosti by provozování akutních lůžek v areálu nemocnice pojišťovny nenasmlouvaly a tudíž ani nehradily. Komerční akutní péči se zatím nepodařilo najít."
A kdo se tedy má postarat o naplnění areálu? Snad ten, kdo je nájemce a město by nemělo zajímat, že nájemci se propadly příjmy. Je třeba aby se nájemce postaral.
Pak píšete: "Ano, o smluvních pokutách bude opravdu rozhodovat zastupitelstvo města snad už na lednovém zasedání."
No a ještě v lednu je všechno jinak, protože už píšete že jste odhodlán předložit návrh na neuplatnění smluvních pokut. Můžete jasně a bez vytáček uvést, o kolik tak bude připravena městská pokladna? To aby lidé měli představu, co by asi mohlo město za tyto peníze pořídit pro své občany.
PS: Nezatěžuje nemocnice město i vás??? Vždyť by ji město mohlo panu Vojtíškovi darovat a měl byste pokoj a nemusel nic vysvětlovat, město by mělo také pokoj. A naskýtá se otázka, když pan Vojtíšek nemůže své podnikání utáhnout, tak proč toho nenechá? (asi proto, že to stále sype) Nebylo by jednodušší než řešit nájemní prázdniny a zápočty, kdyby pan Vojtíšek řádně zaplatil nájem?

92 Naposledy upravil: top010 (25.01.2012 12:35:50)

Re: Nemocnice

custom napsal:

Pane starosto, promiňte, ale zápis z jednání rady prostě zní, tak jak zní. A jeho nějaké vysvětlování působí poněkud komicky (vždy platí - co je psáno to je dáno). kromě toho, debata na téma zápočtu investic proti nájmu, neplacení nájmu a další se tady debatuje již opravdu dlouho. A stále o tom, jak se budou uplatňovat smluvní pokuty atd.
Pak napíšete, že: "Město je vlastníkem nemovitostí, může tedy uzavírat nájemní smlouvy a areál tzv. naplnit. Ale rozsah nabídky ovlivňuje objednatel čili zdravotní pojišťovny. V současnosti by provozování akutních lůžek v areálu nemocnice pojišťovny nenasmlouvaly a tudíž ani nehradily. Komerční akutní péči se zatím nepodařilo najít."
A kdo se tedy má postarat o naplnění areálu? Snad ten, kdo je nájemce a město by nemělo zajímat, že nájemci se propadly příjmy. Je třeba aby se nájemce postaral.
Pak píšete: "Ano, o smluvních pokutách bude opravdu rozhodovat zastupitelstvo města snad už na lednovém zasedání."
No a ještě v lednu je všechno jinak, protože už píšete že jste odhodlán předložit návrh na neuplatnění smluvních pokut. Můžete jasně a bez vytáček uvést, o kolik tak bude připravena městská pokladna? To aby lidé měli představu, co by asi mohlo město za tyto peníze pořídit pro své občany.
PS: Nezatěžuje nemocnice město i vás??? Vždyť by ji město mohlo panu Vojtíškovi darovat a měl byste pokoj a nemusel nic vysvětlovat, město by mělo také pokoj. A naskýtá se otázka, když pan Vojtíšek nemůže své podnikání utáhnout, tak proč toho nenechá? (asi proto, že to stále sype) Nebylo by jednodušší než řešit nájemní prázdniny a zápočty, kdyby pan Vojtíšek řádně zaplatil nájem?

Dobrý den,
tak mě jen napadlo - dole v přízemí v tom rohu "k fotochemě" je zařízení zvané
OCHRIP . Komu platí nájem ?

93

Re: Nemocnice

Když si čtu odpovědi a příspěvky pana Nekolného, je mi smutno. Asi musí být to starostování velmi lukrativní džob, protože s rétorickými a argumentačními schopnostmi výše zmíněného bych spíše navázal spolupráci se společnostmi Kos a Žížala. Po takových projevech, jaké zde předvádí administrátor, by byli všichni tak smutní a velice by plakali, že by se ze mne stal záhy zbohatlík.

Born stupid? Try again!

Re: Nemocnice

Dobrý den všem,

ad top010: OCHRIP platí nájemné městu (a na rozdíl od Českobrodské nemocnice jej skutečně platí), stejně jako ambulantní lékaři.

ad custom: město se prakticky nemůže budov zbavit (a věřím tomu, že by to jinak rádo udělalo), neb je vázáno smlouvou se státem a musí budovy po určitou dobu držet za účelem provozu zdravotnického zařízení. Prodalo-li by je, musel by Brod odevzdat tržní cenu (v řádu několik desítek milionů) státu bez ohledu na to, kolik by při takové transakci utržil. Čili prodej budov by byl pro rozpočet města neúnosný.

Nicméně provoz budov se podle mého soudu rovněž stává neudržitelným. Příjem na údržbu budov je minimální, neboť největší nájemník nájemné neplatí - buď proto, že je mu nájemné odpouštěno, nebo proto, že nájemné po něm nikdo nevymáhá. Zajímalo by mne, zda se takto benevolentně chová město i k jiným dlužníkům, ale pokud jsem slyšel, tak třeba dlužné poplatky za odpad nemá město po svých občanech problém vymáhat soudně. Ale můžu se mýlit.

Výši smluvních pokut Vám teď nikdo z vedení města neřekne, neb je nikdo nezanesl do účetnictví; pohledávka tudíž v účetních knihách není uvedena a troufám si tvrdit, že kdybych na její existenci neupozornil ve zprávě kontrolního výboru, nikdy by se ani neprojednávala.

Otázka je, co bude dál. Pan starosta sice nedokáže složitou situaci ve zdravotnictví odhadnout, zato pan Vojtíšek má zřejmě křišťálovou kouli a už teď ví, že nebude mít na nájem ani v příštím roce.

Ale na jednu stranu rozumím starostovi, že raději už nepředjímá, co všechno Českobrodská nemocnice splní; při prvních nájemních prázdninách ujišťoval pan Nekolný ostatní radní, že do 1.1.2011 bude dluh provozovatele uhrazen. Jo, vlk taky sliboval.  Ve skutečnosti k úhradě dluhu nedošlo, jen provozovatel předkládá zápočty "investic", které nebyly provedeny v souladu s nájemní smlouvou a dluh na nájemném zatím vesele narůstá.

Hezký den všem.

Traurig

95

Re: Nemocnice

Pokud všichni víme, že pan ing Vojtíšek jako nájemce nemocnice vydělal v Brandýse n/L. na pozemcích pár milionů Kč od města je nepochopitelné, že naše vedení města delší dobu licituje o splacení nájmu od tohoto pochybného nájemce, který musel již odejít jak z Brandýsa tak i z Nymburka. To je vizitka našeho vedení města. Jsem toho názoru, že majitelé nemovitostí se mají starat o svůj majetek s péčí řádného hospodáře. Ale to je demokracie. Občané Českého Brodu mají co si zvolili. A jak víme téměř 14 let je u vesla stále stejná sestava.

96 Naposledy upravil: custom (26.01.2012 07:38:53)

Re: Nemocnice

Pane Traurigu, jistě vám neuniklo, že můj návrh na darování nemocnice panu Ing. Vojtíškovi byl myšlen s nadsázkou, protože pro pana starostu musí být traumatizující stále hledat úniková vysvětlení a kličkovat. Problém je v tom, že jednou je sdělení pana starosty bílé a podruhé černé. No a sdělení o tom, že ing. Vojtíšek nebude mít na nájem ani v příštím roce, to už snad ani komentář nepotřebuje. Začíná to totiž mít nádech já na bráchu....
Jinak přeji všem hezký den.

Re: Nemocnice

Přiznám se, že uniklo. Ona totiž byla podobná varianta (nikoliv dar, ale prodej za výrazně nižší než tržní cenu) ve hře. Omlouvám se tudíž za nepochopení :-)

98

Re: Nemocnice

custom napsal:

Pane Traurigu, jistě vám neuniklo, že můj návrh na darování nemocnice panu Ing. Vojtíškovi byl myšlen s nadsázkou, protože pro pana starostu musí být traumatizující stále hledat úniková vysvětlení a kličkovat. Problém je v tom, že jednou je sdělení pana starosty bílé a podruhé černé. No a sdělení o tom, že ing. Vojtíšek nebude mít na nájem ani v příštím roce, to už snad ani komentář nepotřebuje. Začíná to totiž mít nádech já na bráchu....
Jinak přeji všem hezký den.

Příště se raději zhluboka nadechněte, než ze sebe vydechnete ty vaše sourozenecké nádechy...

99

Re: Nemocnice

Zajímalo by mě proč zrovna  pan Vojtíšek je osvobozen od placení nájemného?
Jasně stručně a věcně. Jestli to tedy půjde.

100 Naposledy upravil: top010 (01.02.2012 19:12:15)

Re: Nemocnice

ixtan napsal:

Zajímalo by mě proč zrovna  pan Vojtíšek je osvobozen od placení nájemného?
Jasně stručně a věcně. Jestli to tedy půjde.

Jasně stručně a věcně : budu - li si chtít pronajmout kus nemocniční zahrady,
můžu také počítat s nájemným 1,- Kč ?  beru!!!  dík za info