1

Téma: Ulice M. Majerové

Dobrý den,
velice ráda bych se zeptala, kdy se začnou opravovat chodníky a silnice v ulici M. Majerové. Z důvodu oboustranného parkování vozidel na chodnících je tato kominikace ve velice vlnitém stavu. Místy propadlé chodníky a sešikmené obrubníky, jsou opravdu lahůdkou při chůzi. Silnice je na tom podobně, je to takový pěkný slalom.
Děkuji za odpověď.

2

Re: Ulice M. Majerové

Dobrý den!
K odpovědi  na otázku nejsem kompetentní, ale k danému tématu mám několik připomínek.  Poškozování chodníků parkováním automobilů není problémem jen  v ulici Marie Majerové. Parkování na chodnících (na chodnících staršího data provedení i na nových dlážděných chodnících) je v našem městě docela běžné. Slovo chodník je odvozeno od slova chůze a chodník má tedy sloužit pro chůzi. Není to žádný „parkovník“, který by sloužil pro parkování automobilů. Myslím, že nadále platí pravidlo, že chodník může být pro parkování vozidel  využit pouze je-li to povoleno zvláštní dopravní značkou.  Ani nově budované chodníky nejsou konstruovány pro parkování automobilů. Nejen v Českém Brodě platí, že u chodníků tvoří podklad pro dlažbu zhutněné štěrkové vrstvy. Toto řešení má umožnit vsakování běžných srážek a snížení odtoku srážkových vod do kanalizace; a v případě našeho města, kde je převážně jednotná kanalizace, i snížení přítoku srážkových vod na čistírnu odpadních vod. Při parkování automobilů na chodnících proto dochází  k „propadání“ chodníků, ale může dojít i k poškození zde uložených inženýrských sítí (zejména možnost poškození potrubí plynovodu). Je smutné, že mnozí řidiči, kteří protiprávním parkováním na chodnících tyto chodníky poškozují, požadují pak na městu provedení rekonstrukce chodníků. Předpokládám však,  že možnosti českobrodské městské pokladny určitě nejsou neomezené.

Re: Ulice M. Majerové

Dobrý večer,k parkování na nových chodnících mám také připomínku.V ulici Želivského parkují auta přímo v řadě téměř po celé délce chodníku.Pokud vím,je toto památková zóna a chodníky se zde pokládaly z červené zámkové dlažby,která je dražší než šedá.Nemohlo by město učinit nějaká opatření proti ničení našeho společného majetku?Nemohla by být POLICIE více aktivní?

4

Re: Ulice M. Majerové

Městská policie má v popisu práce kontrolu dodržování zákonů a vyhlášek a sankce při jejich nedodržování.Tak to alespoň píší každý měsíc ve zpravodaji.Špatné parkování je dlouhodobým problémem.V ulici M.Majerové parkují auta oboustranně na chodnících(jednou večer jsem jich v této ulici napočítala 29) a často má i cyklista problém odtud vykličkovat.Chodci jsou na tom ještě podstatně hůře.Když se jim podaří projít po volné části chodníku (tankodromu) kolem fitka,v cestě mají ještě kontejnery.Když dojdou k parku,možná,že přes zaparkovaná auta ani nanajdou vchod do něj.A když už ho projdou,přechod pro chodce jim blokuje zaparkovaná Honda v ulici Za svitavkou.A tak chtě nechtě poruší vyhlášku přejitím mimo přechod.Policie by ale určitě zakročila,kdyby se u takových porušení zákonů a vyhlášek naskytla,že?
Ale abych nebyla tak jedovatá.Práce v parku se krásně rozjely a už teď pěkně prokouknul.Díky všem zúčastněným.

5

Re: Ulice M. Majerové

Předesílám, že neznám až tak dobře ulici M.Majrové, ale mám zkušenost, že takto parkují (na chodnících) především ti, kteří v ulici přímo bydlí. Nezřídka mají dvorky u domků prázdné (proč by zajižděli do dvora - je to pracné?) a garáže využívají pro jiné účely, protože parkování na ulici je jednodušší a vlastně ten chodník je u mého domu, takže můj..... Předpokládám, že se na mne snese vlna rozhořčení, nechci říci přímo nadávek, od obyvatel zmíněné ulice, že když to neznám, ať se nestarám, ale zdůrazňuji, že je to zkušenost z jiného místa. A koneckonců opravy platíme vlastně všichni z rozpočtu města.

6

Re: Ulice M. Majerové

Paní Krulišová, to vám ty klapky spadly z očí až ve chvíli,kdy jste nebyla zvolena do zastupitelstva města? Myslím, že to není problém posledních několika dní. Takže já se ptám - co jste proti ničení našeho společného majetku udělala Vy v době, kdy jste byla zastupitelkou???

7

Re: Ulice M. Majerové

Sleduji diskuzi o ulici M. Majerové a musím dát za pravdu stěžovatelům. Je pravda, že problém vznikl spolu s vznikem fit.centra, kdy obyvatelé ulice věřili,že k parkovaní aut návštěvníků bude využíván poměrně prostorný dvůr bývalé Jednoty z Klučovské ulice. To se však do této doby nestalo a ulice se stává v době sportovního vyžití návštěvníků centra téměř neprůjezdnou. Nedovedu si představit, jak by zde v případě nutnosti projeli třeba hasiči.
Prostor ve Slovenské ulici navazující na ul. M.Majerové je zase plně obsazen řidiči, dojíždějícími k vlaku. Tento problém snad vyřeší nové parkoviště na radiálce spolu s prodloužením podchodu. Mám ale skutečné obavy, že mnozí z nás se tohoto nedožijeme, přestože projekt existuje již řadu let.

Re: Ulice M. Majerové

Václav Čokrt napsal:

Dobrý den!
K odpovědi  na otázku nejsem kompetentní, ale k danému tématu mám několik připomínek.  Poškozování chodníků parkováním automobilů není problémem jen  v ulici Marie Majerové. Parkování na chodnících (na chodnících staršího data provedení i na nových dlážděných chodnících) je v našem městě docela běžné. Slovo chodník je odvozeno od slova chůze a chodník má tedy sloužit pro chůzi. Není to žádný „parkovník“, který by sloužil pro parkování automobilů. Myslím, že nadále platí pravidlo, že chodník může být pro parkování vozidel  využit pouze je-li to povoleno zvláštní dopravní značkou.  Ani nově budované chodníky nejsou konstruovány pro parkování automobilů. Nejen v Českém Brodě platí, že u chodníků tvoří podklad pro dlažbu zhutněné štěrkové vrstvy. Toto řešení má umožnit vsakování běžných srážek a snížení odtoku srážkových vod do kanalizace; a v případě našeho města, kde je převážně jednotná kanalizace, i snížení přítoku srážkových vod na čistírnu odpadních vod. Při parkování automobilů na chodnících proto dochází  k „propadání“ chodníků, ale může dojít i k poškození zde uložených inženýrských sítí (zejména možnost poškození potrubí plynovodu). Je smutné, že mnozí řidiči, kteří protiprávním parkováním na chodnících tyto chodníky poškozují, požadují pak na městu provedení rekonstrukce chodníků. Předpokládám však,  že možnosti českobrodské městské pokladny určitě nejsou neomezené.

Dobrý den,
naprosto souhlasím s článkem Ing. Čokrta ohledně chodníků a jejich stavu. Netýká se to jen ulic Marie Majerové nebo ul. Želivského. I dalších ulicích Českého Brodu někteří nezodpovědní řidiči zastaví se svým vozidlem z části nebo celým vozidlem na chodníku, který k tomu není uzpůsobem. V lepším případě dochází ke vzniku prohlubní nebo v horším případě propadnutí chodníku. Zvláště u nových chodníků, které byly vybudované ze zámkové dlažby (ulice Palackého, Krále Jiřího, náměstí, atd.) je nešťastné, když je ničena nová stavba a majetek města.Každopádně by v těchto případech měla zakročit PČR nebo Městská policie.

9

Re: Ulice M. Majerové

Dobrý den,
na otázku dotazované ulice jsem dostala již odpověď z kompetentních míst. Děkuji. Přeji ničím a nikým nerušený den.