1

Téma: posvícení

Dobrý den,

doneslo se mi, že tento rok bude posvícení v Českém Brodě v jiném termínu. Můžu vědět proč???

Děkuji

Petra

2

Re: posvícení

Dobrý den, a kdy vlastně má být letos posvícení?

3

Re: posvícení

Petra123 napsal:

Dobrý den, a kdy vlastně má být letos posvícení?

Dobrý večer, dle informačního e-mailu spolu s pozvánkami na akce v okolí Českého Brodu je posvícení přesunuto na 18.-19.09.2010.
Lída

4

Re: posvícení

Dobrý den,
jak na to koukám, tak informační mejlík dostal jen někdo - no nic.

Koukám, zástupci města se nemají k odpovědi!!!

Dle zvyklostí je posvícení v ČB neděli před Václavem. Zajímal by mě důvod, proč je přesunuto!!!

Petra

5

Re: posvícení

Dobrý večer,

tak jsem se podívala na Kalendář akcí na těchto stránkách, je zde uvedeno, že

"Českobrodské posvícení  se uskuteční  18. a 19. září 2010.
Termín je potvrzen farním úřadem Římskokatolické církve."

No a na stránkách www.farnostbrod.cz se píše, že v neděli 19.9. bude v kostele Sv. Gotharda slavnost Výročí posvěcení kostela se slavnostní mší.

Nějak jsme pozapomněli, že posvícení je původně církevní svátek, stejně jako
Vánoce, Velikonoce a termín zřejmě stanovuje českobroská farnost.
Nevidím v tom problém, já prostě z Brodu prchnu do lesů před komedianty o týden dříve než obvykle smile  a kdo si to chce užít, má dost času na gruntování i pečení koláčů. Doufám, že všem vyjde počasí, dětem na houpačky a mně na houby wink

6

Re: posvícení

pika napsal:

Dobrý den,
jak na to koukám, tak informační mejlík dostal jen někdo - no nic.

Koukám, zástupci města se nemají k odpovědi!!!

Dle zvyklostí je posvícení v ČB neděli před Václavem. Zajímal by mě důvod, proč je přesunuto!!!

Petra

E-mail jsem dostala protože jsem souhlasila (a chtěla) dostávat informace z MKIC Český Brod o kulturních akcích, výstavách, programu kina apod. V jednom takovém e-mailu bylo toto uvedeno v poznámce.

Blare: ano, ale ještě v červnu (tuším že i v červenci, nechci ale kecat) byl potvrzen termín o týden později, taktéž v kalendáři akcí který byl zde i ve zmiňovaných e-mailech. Bohužel, díky změně termínu o posvícení přijdu, brala jsem si dovolenou aby se to nekrylo jenže jsem nemohla tušit že se to posune..

7

Re: posvícení

Lída: to je nemilé, chápu, že někdo se během posvícení setká s rodinou a přáteli, děti si užijí zábavu........Určitě bude víc zklamaných lidí......... Tak si alespoň, kdo máte malé děti, užijte tuto neděli Kašpárka v rohlíku, já mám děti velké a jdu také smile

8

Re: posvícení

Posvícení je opravdu stále církevní svátek a městský úřad jen předává dál informaci o datu konání.

9

Re: posvícení

Církev by si tedy měla udělat ve svých datech pořádek, 3/4 roku - vlasně víc, skoro 11měsíců - lidem tvrdí že je posvícení víkend 24.-26.9. a zhruba měsíc předem to změní na 17.-19.9. sad

10

Re: posvícení

cosi jsem zaslechla,že houpačkáři mají na víkend(kdy by u nás mělo býti posvícení,tedy týden před Václavem)kšeft někde na vinobraní.Ale je to jen takový zaslechnutý drb.Ale na každém šprochu.....................