51

Re: Koupaliště

Souhlasím. Pokud by radní chtěli nějak koupání řešit, tak by přišli s konkrétním návrhem jiného místa. Ale kdepak, radní hledají už mnoho let alternativní řešení. A budou ho hledat dlouho a dlouho a dlouho...
Tady jde jen o to, aby se pozemek s koupalištěm dostal do majetku Slavoje. Vsadím boty, že dokonce i přeměnu na tréninkové hřiště zaplatíme ze svého, buď to město rovnou postaví, nebo na to pošle peníze, aby si to Slavoj sám zasypal a předělal.
Ale nesouhlasím s tím, že zde nebude NIC. Máme spoustu úspěšných projektů: například parkovací dům, podnikatelský inkubátor a koncertní síň v ZZN. Moderní způsoby na tahání peněz z kapes obyvatel, ať již v podobě modrých zón a parkovacích karet, nebo tříset tisícového poplatku za stavbu rodinného domu. Lokální Čapí hnízdo ve formě pivovaru, neb dotace do kapsy místní exekutivy nesmrdí, to je problém jen u ostatních stran, že pane Klinecký. A tak dál...

52

Re: Koupaliště

Koupaliště potvrzuje rčení „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“.
Pan starosta uvádí že „Již při jednáních o územním plánu bylo konstatováno, že plocha koupaliště není pro tuto funkci dostatečně velká. Chybí zde prostor pro doplňkové aktivity jako je například hřiště na beach volleyball, minigolf či dětská hřiště a brouzdaliště“. Brouzdaliště tam bylo, již se podařilo zahrnout. Mohl však uvést další aktivity a nestačily by ani sousední dva fotbalové stadiony. Dovednost spočívá v efektivním využití toho, co je k dispozici.
Kým bylo městu doporučeno hledat jinou lokalitu? Měl nějaký návrh? Pokud ano, pak by město mělo sdělit kde a kdy bude realizováno. Pokud ne, tak by mělo veřejnosti sdělit, že se koupaliště ruší. Nejlépe v ČB zpravodaji. Je to nevratný děj a obyvatelé města by o takovém kroku měli být informováni.
Pivas píše „nepřipadá ekonomicky ani jinak výhodné koupaliště, které bude funkční při troše štěstí tak asi tři měsíce v roce“. Že je koupaliště ekonomicky náročnější je jistě pravda, ale jak moc? Dotují se jiné aktivity, může se dotovat i plavání. A klidová rekreační zóna to může být také. Nebráním se však biotopu, chce to solidní odborné promyšlení.

Re: Koupaliště

Robert napsal:

. Že je koupaliště ekonomicky náročnější je jistě pravda, ale jak moc? Dotují se jiné aktivity, může se dotovat i plavání. A klidová rekreační zóna to může být také.

Úvaly mají narozpočtováno pro rok 2020 na provoz sportovních zařízení a koupaliště 2,5 milionu, z toho je ovšem 1 milion příspěvek spolkům. Provoz veškerých sportovních ploch a koupaliště v Úvalech tak stojí 1,5 milionu. Samotná rekonstrukce stála 28 milionů. rozpočet Brodu pro rok 2020 jsem na stránkách nenašel, je tam naposled jen 5. rozpočtové opatření k roku 2019. Nicméně pro rok 2019 bylo pro oblast tělovýchovy rozpočtováno 9,5 milionu, takže provoz úvalského koupaliště by se tam vešel asi 6x.

Úplný extrém je pak aquapark v Kolíně, jehož provoz stojí ročně ca 5.5 milionu (podle posledního závěrečného účtu), čili i to by náš rozpočet unesl. Tím ovšem netvrdím, že bych tu chtěl kolínský aquapark.

Nicméně debata je zřejmě opravud akademická, neb zastupitelstvo rozhodlo a o nějaké nové iniciativě nikdo nic neslyšel.

Off topic: Čapí hnízdo v pivovaře? O co jde?

54 Naposledy upravil: Tomáš Klinecký (03.02.2020 15:25:16)

Re: Koupaliště

Dobrý den, jak psal před několika dny pan starosta, zastupitelstvo jednomyslně souhlasilo s tím, že stavba koupaliště může být zdemolována a že na jeho budoucí využití má být zpracována studie veřejného sportoviště. Ta by měla být představena na veřejném projednání. Osobně jsem toto rozhodnutí chápal jako projev vůle areál koupaliště v dohledné době přetvořit v něco, co může sloužit veřejnosti namísto současného torza. Je to úvodní krok, který neznamená, že se zítra bude bazén bourat nebo zasypávat. Slovo "veřejný" pro sportoviště je přitom důležité - nebylo by dobře, kdyby byl areál napříště uzavřen jen pro určitou skupinu lidí. Přestože jsem byl dlouho zastáncem obnovy, faktem je, že dnešní požadavky na vše - od hygieny po dopravu a parkování - jsou mnohem přísnější než byly dříve. Nemusíme se vracet příliš zpět, stačí se podívat do Úval. Areál by zřejmě současným požadavkům nestačil ani prostorově, ostatně úvalský pozemek je větší. A druhá věc jsou samozřejmě náklady investiční i provozní. Provozní náklady mohou být různé podle schopností provozovatele i podle počasí (obvykle se uvádí okolo 1 mil. korun ročně). Ale investiční náklady jsou celkem jasné. V okamžiku, kdy stavíme školní kuchyni a jídelny za 91 mil. a máme před sebou stavbu školky a školy a 3 velké vodohospodářské stavby (přivaděč, vodojem a ČOV), tak by nám těch 29 mil. jako v Úvalech opravdu chybělo (jako chybí v Úvalech). Myslím si, že všichni zastupitelé do jednoho by ve městě koupaliště nebo krytý bazén chtěli, ale je to otázka priorit a finančních možností města.

Žádné čapí hnízdo v pivovaru není. Diskutující jberger má zřejmě na mysli dotaci z programu na opravy fasád v městské památkové zóně, kam v roce 2019 podala žádost i společnost NOVETA-Pivovar Český Brod, s.r.o. (se kterou sice nejsem nijak spjat majetkově, ale má rodina ano) na část fasády sladovny ve směru na Tuchoraz. Přiznaná dotace činila dle usnesení ZM ze dne 5. 6. 2019 78.900,- Kč (z celkových nákladů na opravu ve výši 302.000,- Kč). Podpořeno bylo ještě dalších 5 žadatelů dle předem daných pravidel. Nebyl jsem u hodnocení kritérií a rozdělování alokace, při jednání o tomto bodu v radě i zastupitelstvu jsem nahlásil střet zájmů a nehlasoval jsem, resp. zdržel jsem se hlasování.

Rozpočet města na rok 2020 je zveřejněn zde: https://www.cesbrod.cz/item/rozpocet-2020. V roce 2019 nebylo na tělovýchovu rozpočtováno 9,5 mil., ale 7,9 mil. Kč bylo navrženo k rozdělení (skutečné čerpání bylo nižší) prostřednictvím fondu sportu, kultury a volného času, jehož prostředky nejsou určeny jen na sport, ale i na kulturu a volný čas. Z toho 3 mil. korun byly rozděleny ve 3 dotačních programech: 1) provoz, 2) akce, 3) investice/neinvestice, dále 3,2 mil. korun byla spoluúčast ke stavbě liblického hřiště s umělým trávníkem (majetek města) a 700tis. Kč bylo použito na městské akce, například adventní průvod světýlek. Letos bude pravděpodobně příjem do tohoto fondu nižší.

Re: Koupaliště

Tomáš Klinecký napsal:

V roce 2019 nebylo na tělovýchovu rozpočtováno 9,5 mil., ale 7,9 mil. Kč.

Rozklikávací rozpočet pro kategorii tělovýchova a zájmová činnost ukazuje 9,43 milionu respektive 8,28 po úpravě. http://rozpocet.cesbrod.cz:8090/rr/ Vy říkáte 7,9... tak to jsem z toho dvanácterák...

56 Naposledy upravil: Pivas (04.02.2020 17:26:59)

Re: Koupaliště

Tomáš Klinecký napsal:

Dobrý den, jak psal před několika dny pan starosta, zastupitelstvo jednomyslně souhlasilo s tím, že stavba koupaliště může být zdemolována a že na jeho budoucí využití má být zpracována studie veřejného sportoviště. Ta by měla být představena na veřejném projednání. Osobně jsem toto rozhodnutí chápal jako projev vůle areál koupaliště v dohledné době přetvořit v něco, co může sloužit veřejnosti namísto současného torza. Je to úvodní krok, který neznamená, že se zítra bude bazén bourat nebo zasypávat. Slovo "veřejný" pro sportoviště je přitom důležité - nebylo by dobře, kdyby byl areál napříště uzavřen jen pro určitou skupinu lidí. Přestože jsem byl dlouho zastáncem obnovy, faktem je, že dnešní požadavky na vše - od hygieny po dopravu a parkování - jsou mnohem přísnější než byly dříve. Nemusíme se vracet příliš zpět, stačí se podívat do Úval. Areál by zřejmě současným požadavkům nestačil ani prostorově, ostatně úvalský pozemek je větší. A druhá věc jsou samozřejmě náklady investiční i provozní. Provozní náklady mohou být různé podle schopností provozovatele i podle počasí (obvykle se uvádí okolo 1 mil. korun ročně). Ale investiční náklady jsou celkem jasné. V okamžiku, kdy stavíme školní kuchyni a jídelny za 91 mil. a máme před sebou stavbu školky a školy a 3 velké vodohospodářské stavby (přivaděč, vodojem a ČOV), tak by nám těch 29 mil. jako v Úvalech opravdu chybělo (jako chybí v Úvalech). Myslím si, že všichni zastupitelé do jednoho by ve městě koupaliště nebo krytý bazén chtěli, ale je to otázka priorit a finančních možností města.

Žádné čapí hnízdo v pivovaru není. Diskutující jberger má zřejmě na mysli dotaci z programu na opravy fasád v městské památkové zóně, kam v roce 2019 podala žádost i společnost NOVETA-Pivovar Český Brod, s.r.o. (se kterou sice nejsem nijak spjat majetkově, ale má rodina ano) na část fasády sladovny ve směru na Tuchoraz. Přiznaná dotace činila dle usnesení ZM ze dne 5. 6. 2019 78.900,- Kč (z celkových nákladů na opravu ve výši 302.000,- Kč). Podpořeno bylo ještě dalších 5 žadatelů dle předem daných pravidel. Nebyl jsem u hodnocení kritérií a rozdělování alokace, při jednání o tomto bodu v radě i zastupitelstvu jsem nahlásil střet zájmů a nehlasoval jsem, resp. zdržel jsem se hlasování.

Rozpočet města na rok 2020 je zveřejněn zde: https://www.cesbrod.cz/item/rozpocet-2020. V roce 2019 nebylo na tělovýchovu rozpočtováno 9,5 mil., ale 7,9 mil. Kč bylo navrženo k rozdělení (skutečné čerpání bylo nižší) prostřednictvím fondu sportu, kultury a volného času, jehož prostředky nejsou určeny jen na sport, ale i na kulturu a volný čas. Z toho 3 mil. korun byly rozděleny ve 3 dotačních programech: 1) provoz, 2) akce, 3) investice/neinvestice, dále 3,2 mil. korun byla spoluúčast ke stavbě liblického hřiště s umělým trávníkem (majetek města) a 700tis. Kč bylo použito na městské akce, například adventní průvod světýlek. Letos bude pravděpodobně příjem do tohoto fondu nižší.

Nejsem spjat majetkově, to rodina, přiznal jsem střet zájmů a nehlasoval jsem. Tak mi tam chybí jen svěřenecký fond. A bude to skoro mít vládní kulturu.
Ale pivo dobré... To se musí přiznat.

Born stupid? Try again!

57

Re: Koupaliště

Ještě chybí výkřik, že všetko bylo podle pravidel a žádná korupcia v tom taky nebyla. Ale když opustíme dotační příspěvek rodině místostarosty, chtěl jsem se zeptat. O koupališti se tu mluví víc jak 10 let. Priority jsou jinde. Proč se bez problémů našlo z ničeho nic 18 melounů na ZZN a na koupaliště se za těch víc jak 10 let nenašla ani koruna? Radnice pořádá fórum města, posílá dotazníky a ptá se co by občané chtěli. Kolik lidí si přálo nákup průmyslového areálu? Bylo jich třeba o 18 milionů víc než těch, co tu už dekádu volají po koupališti? Jak se ty priority stanoví? Kouknutím z okna? Takže stručně a jasně: vybuduje město veřejné koupaliště? A pokud ano, kdy a kde? Nemusíte se bát konkrétního data jako třeba že v tomto volebním období nebo do konce roku 2025. Můžete bý i méně specifický, třeba až se postaví parkovací dům. Nebo až vznikne ten podnikatelský inkubátor. Nebo třeba až naprší a uschne.

Re: Koupaliště

Pivasi, Vám nechybí nadhled a smysl pro humor, ale možná byste mou odpověď nemusel karikovat úplně za každou cenu. Napsal jsem také, že "při jednání o tomto bodu v radě i zastupitelstvu jsem nahlásil střet zájmů a nehlasoval jsem, resp. zdržel jsem se hlasování." Nikde jsem nepsal, že nevím ani já nic, to rodina.
Pisateli "jberger" patrně anonymita dodává odvahy pouštět jedovaté sliny. Věcně ke koupališti jsem se vám pokusil odpovědět výše. Vámi požadovaný termín dát neumím. Tak jen několik uvedení na pravou míru: ZZN nestálo 18 milionů. Neexistuje žádný projekt podnikatelského inkubátoru ani neexistuje projekt koncertní síně v ZZN. Záměr parkovacího domu byl směřován k poslední dotační výzvě (85% podpora) v tomto programovacím období, kde byla velká šance na úspěch, ale projekt nebyl schválen. O správnosti rozhodnutí koupit ZZN jsem nadále přesvědčen stejně jako o tom, že jde o vhodné místo pro parkovací dům.

59

Re: Koupaliště

To je sloh, panečku. My jsme toho kluka neměli dávat študovat. Jedovaté sliny. Kdo to přeložil? Nějakej Lukeš?
Ale teď vážně. Fajn, tak ZZN stálo "jen" 14.700.000,- Kč, takže skorem 15 míčů. Můžu zaokrouhlovat? A za těch 15 míčů máme co přesně, když jste přesvědčen o správnosti nákupu ZZN? Průmyslový areál s příslibem parkovacího domu. Kdy bude? Těžko říct, asi nikdy, protože nejste schopni se dohodnout a podat žádost o dotaci. Stejně tak jste přesvědčen o tom, že je dobré stávající koupaliště zasypat a udělat tam další hřiště. Určitě tam nemá být bazén. Fajn, kde tedy bude? To se neví. Kdy bude? To se taky neví, ale už se o tom diskutuje 10 let a stávající nomenklatura neudělala nic. Takže nebude NIKDY, priority jsou jinde, předpokládám, že by nebylo od věci rekonstruovat tribuny na Kutilce, zřídit na Kutilce parkoviště, opravit na Kutilce bránu, trošku víc vytunit tenisovou halu... to nepochybuju, že na to peníze najdete. A kdyby se náhodou naskytla příležitost koupit další zbytečný průmyslový areál, tak nebudete váhat. Napadá mne cukrovar, ten by se vám nehodil?

60

Re: Koupaliště

Pane Klinecký, na základě Vaší připomínky jsem upravil svůj příspěvek. Aby byl přesnější. Osobně Vás neznám a nic proti Vám nemám. Dokonce nejsem ani skálopevně přesvědčen o tom, že by hlasování ovlivnila Vaše funkce na radnici. Vždyť pivo má rád i pan starosta.
Smůla je, že finanční toky a některé další akce (nemocnicí počínaje, a zatím nekonče) mi ne zcela "sedí". Ale protože vidím neprůstřelnost radniční politiky, dělám si z toho už jenom srandu. I když je to kolikrát k pláči.

Born stupid? Try again!