1 Naposledy upravil: PT (05.10.2016 20:43:54)

Téma: Parkování u nádraží

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se plánuje další navýšení parkovacích kapacit v okolí nádraží. Nové parkoviště v Klučovské už přestává stačit. Po zaplnění v jeho areálu spousta aut parkuje mimo vyznačená místa, což je odměňováno lístečkem za stěrač.

2

Re: Parkování u nádraží

Plánujeme pouze vybudovat parkoviště B+R pro kola a motorky. Instalace modrých zón v Praze nahnala další automobily na parkoviště u českobrodského nádraží a tím se naplnila jejich kapacita. Na naše nádraží se tak stahují řidiči z docela dalekého okolí. Další parkovací místa ale v krátké době několika měsíců rozhodně nevzniknou. Problematice by mohla pomoct až výstavba v prostorách bývalého cukrovaru, která je však závislá na schválení nového územního plánu. Územní plán by měl být předložen zastupitelstvu k rozhodnutí nejpozději v lednu.

3

Re: Parkování u nádraží

Dobrý den, s parkovacími místy je opravdu problém, kolikrát odpoledne nemáte ani kde zaparkovat. Každopádně mě dost šokuje, když po příjezdu vlaku z parkovišť odjíždí "broďáci", respektive lidé ze sídliště......Chápu, že mají právo parkovat, jako my "přespolní", ale když sem se zeptala jednoho pána cože také využívá parkoviště, když bydlí na sídlišti, odpovědět zněla a víte jaká je to tam dálka.......bez komentáře.
Dále bych se chtěla zeptat: u parkoviště přímo u nádraží vzadu (cukrovaru) - jsou vydávány lístky, i když všechna parkovací místa jsou obsazena. Takže si vezmete lístek, projedete parkoviště, zjistíte, že je vše obsazené a zase vyjedete.  Přijde mi to jako zbytečné vyhazování a tisk lístků. Nešla by tam dát světelná cedule VOLNO/OBSAZENO jako je to u parkoviště v Klučovské? Děkuji

4

Re: Parkování u nádraží

Ano, tuto problematiku již řešíme a reklamovali jsme správné nastavení cedule "obsazeno" tak, aby se do celkového počtu nezahrnovali místa pro invalidy, která jsou většinou prázdná.

5

Re: Parkování u nádraží

kdy a kde bude vybudováno B+R pro kola a motorky?
Lze nyní parkovat skutr za závorou na parkovišti vedle nádraží (Ulice Krále Jiřího), nebo zde budu za parkování pokutován?