Téma: Radar Klučovská

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, kdy bude nainstalován úsekový radar v Klučovské. Už byl několikrát slibován, údajně jsou již položeny kabely, ale radar zatím stále nikde. Došlo sice ke změně maximání povolené rychlosti na 40 km/h, ale tu nikdo nedodržuje a také nekontroluje.
Také by nebylo od věci dát kameru na semafor na přechodu, auta pravidelně projíždí na červenou (nestihnou zabrzdit, protože nedodržují maximální povolenou rychlost, nejčastěji jsem to viděl v případě kamionů), bezpečí při přecházení to zrovna nepřidá.

Děkuji za odpověď.

2

Re: Radar Klučovská

Vážený pane Zouhare,

s instalací úsekového měření v Klučovské ulici se stále počítá. Máte pravdu, že již je hotová příprava elektrického připojení. Bohužel do návrhu rozpočtu se pořízení zatím nevešlo a přednost byla dána úsekovému měření v Rostoklatech. Předpokládám, že v druhé etapě dojde i na Klučovskou ulici. Byl bych rád, aby tomu tak bylo ještě v letošním roce. Ale na to je potřeba i upravit rozpočet, získat potřebná povolení a vysoutěžit dodavatele. Takže nejdříve na podzim letošního roku nebo v příštím roce by mohly být radary osazeny i v této lokalitě.

Přeji hezký den

3

Re: Radar Klučovská

Je nutné podotknout, že při schvalování rozpočtu bylo pouze pro koaliční vedení města, takže rozpočet prošel pouze o 2 hlasy a z toho jeden zastupitel nebyl přítomen. Jinak i na toto bylo při diskuzi upozorněno, ale nebylo dbáno. Tak je tomu i v jiných případech. 1.2 miliony dáváme na radar do Rostoklat, přestože máme spoustu jiných důležitějších potřeb v našem městě. Mudr Drahoňovská upozorňovala na stav pronajímaných ordinací lékařům a také se zatím nedbá. Inu vedení města má jiné priority než vlastní majetek. Přitom několikrát z úst radních zaznělo  - s péčí řádného hospodáře -. Podívejme se na zeď ohraničující areál nemocnice, chátrající rozestavěnou budovu polikliniky a stav některých silnic patřící městu. Tam by se vešlo hodně milionů.   Kokeš

Re: Radar Klučovská

Dobrý den, je ve věci radaru v Klučovské něco nového?

5

Re: Radar Klučovská

Zatím nic nového není, v současnosti běží zkušební provoz prvního radaru, který bude před koncem roku vyhodnocen. Až potom se rozhodneme, zda budeme pořizovat další úseková měření a případně v jakých lokalitách.

Re: Radar Klučovská

Bylo by dobré radar nainstalovat, tím spíš, že už jsou připravené kabely. Provoz v Klučovské je enormní a většina řidičů předepsanou rychlost nedodržuje. Přejít silnici je obtížné, přechod řidiče moc nezajímá, vyjet s autem z domu je ve špičce také poměrně adrenalinová záležitost. Nedávno jsem nechal Krajskou hygienickou stanicí provést měření hluku, který se limitně blíží hranici normy pro starou hlukovou zátěž, u nové zátěže by to již normu překračovalo. Zároveň bylo provedeno sčítání aut, ve špičce ulicí projede přes 600 aut za hodinu, z toho velká část těžká nákladní doprava. Kromě hluku nákladní auta způsobují vibrace, které jsou uvnitř docela znatelné a pravděpodobně mají svůj podíl na praskání zdiva. Snížení rycholosti (přinejmenším dodržování předepsané) by zajisté tyto dopady alespoň částečně eliminovalo. Článek v posledním Zpravodaji ohledně omezení nákladní dopravy identifikuje problémy, ale řešení v dohledné budoucnosti nenabízí. Instalace radaru je jedním z opatření, které město může přijmout již nyní.

7

Re: Radar Klučovská

Nyní běží zkušební provoz radaru v Rostoklatech, který se během pár dnů změní v provoz ostrý. Po několika měsících fungování situaci vyhodnotíme a rozhodneme se, zda budeme instalovat úseková měření i na dalších místech a kde konkrétně. Klučovská ulice je určitě jedním z nejpravděpodobnějších míst již díky přípravě, o níž hovoříte.

8

Re: Radar Klučovská

Pane Zouhare, máte stoprocentní pravdu a patří Vám poděkování za krásný rozbor. Jako výsměch mi připadá investice do radaru na silnici č. 12 (předpokládám, že se jedná o zde umístěný radar), která je prakticky obchvatem Rostoklat, a mimo přechod u zastávky by tam klidně mohla být sedmdesátka. Jediné, co lze uznat jako obhajobu, je předpokládaná rychlejší návratnost investice z vybraných pokut. Tento předpoklad ale vznikl zřejmě někde v úřadě, kdy nikdo rozhodujících zřejmě nevyšel do Klučovské. Od častého rána se zde nepřiměřenou rychlostí prohání kde kdo. Počínaje smluvní přepravou autobusu Polkost, přes rychlou Českou poštu (tedy pouze na silnici), až po kolony nákladních vozidel, kamionů a osobních vozidel. A že je tam nějaká čtyřicítka, o tom snad nikdo neví. Jediným retardérem je zde pouze semafor na přechodu, pokud jej někdo zmáčkne v době, kdy pouze nebliká. To pak stejně nikomu nevadí.
Zkušební provoz radaru v Rostoklatech je také zajímavý pojem. Asi jsem blbý, ale toto nechápu. Že jako někdo zkouší několik měsíců, jestli měří a nahrává???  Po několika měsících budeme vyhodnocovat a rozhodovat??? A po dalších měsících začneme přehodnocovat rozpočet, vyřizovat povolení a rozhodnutí, a hlavně budeme "vysoutěžovat".
To je zase radniční bomba!!! Bez ohledu na koalici, nebo opozici, která tolik dbá o bezpečnost v ČB.

Born stupid? Try again!

9

Re: Radar Klučovská

Faktem je, že v těch Rostoklatech by mohla být klidně 70. Pohyb chodců je tam naprosto minimální a nepamatuju si, že bych někoho vidět přecházet přes ten přechod. A to tam jezdím už dlouho a často.

10

Re: Radar Klučovská

Taky děkuji za rozbor. V rozpočtu letošního roku pořízení dalšího úsekového měření není. Nyní se připravuje rozpočet na příští rok a v požadavcích radar na Klučovské je. Nicméně požadavků je mnoho a na všechny se určitě nedostane. Proto chceme zhodnocení a posouzení radaru v Rostoklatech, abychom mohli říct, jakou návratnost pořízení úsekového měření má. "Vysoutěžovat" musíme, neb nám to ukládá zákon o zadávání veřejných zakázek a zastupitelstvem schválená směrnice o zadávání zakázek malého rozsahu. Zkušebním provozem máme na mysli měření bez ukládání pokut, aby si na to lidi zvykli a informace o měření se "rozkřikla". Od včerejšího dne však již přistupujeme i k ukládání sankcí a dva "řidiči" již patrně přijdou o řidičské oprávnění.