1

Téma: Kino

Dobrý den,
současná rekonstrukce kina se týká jen venkovní části nebo i vnitřní části?Pokud se dělá rekonstrukce celková, tak se chci zeptat, zda někdy bude kino fungovat jako klasické kino? Nebo jak to bylo teď, občasné pořádání kulturních akcí. Někteří obyvatelé ČB by jistě uvítali fungování kina i k promítání filmů.

2

Re: Kino

Nyní se opravuje pouze fasáda, střecha a vyměňují okna. Práce jsou podpořeny dotací z Operačního programu životního prostředí a budou ukončeny do 31. května.

Interiér se bude též opravovat, protože město získalo dotaci z Regionálního operačního programu. Tato akce by měla být hotova do konce srpna letošního roku. Součástí investice však není vybavení promítací technikou.

Aby kino mohlo sloužit jako premiérové, museli bychom pořídit digitální promítačky za přibližně 4 milióny Kč. V současnosti je k dispozici kvalitní projektor, který umožní promítání, ale ne premiérových filmů.

Čili tato budova bude i nadále sloužit jako víceúčelový kulturní sál, kde bude možné uspořádat třeba i filmový festival a nebude jen klasickým kinem.

3

Re: Kino

Dobrý den,
za promítačku dát 4 mil. mi přijde dost. Myslím si, že by se dala sehnat levněji. Ale budiž. Tak když na to město nemá, proč nevyužije taky na to nějaké dotace? Třeba jako v reportáži, která byla včera ( sobota 25.4.) v Událostech na ČT.
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/udalosti/
Začátek reportáže je v čase 35:34.

4

Re: Kino

Jak koukám, že tady asi není velká vůle něco dělat proto, aby bylo zdigitalizováno naše kino. Proč to jde jinde a v našem městě ne?