Zdravý Brod
Město Český Brod

Sociální oblast

Dobrovolnictví v našem městě

Zákon o sociálních službách klade důraz na zvyšování kvality poskytované péče. Standardy kvality hovoří také o tom, že uživatelé sociálních služeb by měli žít běžným způsobem  jako jejich vrstevníci, měli by být součástí okolního společenství. Jednou z možností, jak přirozeně a nenásilně naplnit uvedené zásady, jsou dobrovolníci, tedy lidé, kteří bezplatně nabídnou část svého času, energie a schopností uživatelům sociálních služeb.

Rádi bychom se v souladu se schváleným Komunitním plánem podíleli na rozvoji dobrovolnictví v našem městě, a to jako nového nástroje v sociálních službách.

Dobrovolník v pobytovém zařízení sociálních služeb může uživatelům pomoci vyplnit volný čas a může pro ně připravit řadu aktivit, které uživatelům ulehčí jejich pobyt.

Dobrovolnictví není pouze o poskytování volného času, dovedností a emocí, ale i o získávání nové životní zkušenosti, poznání nového prostředí, nových lidí a o vědomí, že dělá něco, co má smysl, nalezení seberealizace.

Dobrovolník musí splňovat určitá kriteria. Netrpí duševní nebo přenosnou chorobou, je bezúhonný.

Pokud byste o tuto činnost měli zájem, kontaktujte ředitelku ANNA Český Brod, sociální služby pro seniory paní Ing. Lucii Hovorkovou na telefonu 321 623 330, která Vám poskytne podrobnější informace.

Bc. Eva Dobiašová, vedoucí sociálního odboru Městského úřadu v Českém Brodě.

Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist