Český BrodOficiální stránky města

Aktuality - Z města

Zvoneček pomáhá nově také postiženým v Bylanech

USP BylanyPohled ředitelky

Bylany - Sdružení Zvoneček, které poskytuje sociální služby v Českém Brodě, rozšířilo své působení. Zvoneček zrekonstruoval areál tří budov v Bylanech, které teď slouží jako chráněné bydlení pro mentálně postižené. „Nabízíme tam speciální servis služeb pro své klienty,“ vysvětluje ředitelka Zvonečku Iveta Blažková.

* Jak dlouho rekonstrukce v Bylanech trvala a kolik stála?

Rekonstrukci jsme zahájili v srpnu 2006, poslední úpravy se prováděly ještě na přelomu letošního května a června. Financována byla Středočeským krajem, který je naším zřizovatelem, a sponzorskými dary.

* Co svým klientům v Bylanech nabízíte?

Dříve jsme pomáhali jenom ze svého centra v Českém Brodě. Bylany jsou jakási druhá etapa našich služeb. Nově tady nabízíme chráněné bydlení a sociálněterapeutickou dílnu. Klienti, kteří tady žijí, jsou sice pod dohledem pracovníků sociálních služeb, ale stále se je snažíme učit samostatnosti. Sami si perou, vaří, žehlí a učí se různá řemesla v naší dílně, například aranžování květin, pečení cukroví či batikování. Někteří zatím chodí do školy, část z nich už i do zaměstnání.

* Kolik klientů zatím v Bylanech bydlí?

V současné době se staráme o deset mentálně postižených, kteří žijí ve dvou domácnostech po pěti. Časem bychom rádi uspokojili větší počet zájemců. Také plánujeme využít sociálněterapeutickou dílnu pro veřejnost, momentálně se dělá průzkum, jaký by o ni byl mezi lidmi zájem.

KLÁRA CONKOVÁ - MF Dnes

Foto: http://www.uspbylany.cz/

06.11.07 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist