Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Zvoneček Bylany dostal nové auto

Foto: Martin ŠnajdrZástupci Poskytovatele sociálních služeb – Zvoneček Bylany převzali v úterý osobní automobil.

Ten teď bude pomáhat v chráněném bydlení v Bylanech. „Vzali jsme si za vlastní pomáhat ústavům a zařízením, které pečují o děti a postižené spoluobčany,“ řekl Miroslav Kániský jednatel reklamní agentury, která projekt tohoto sociálního automobilu organizovala.

Celkem agentura věnovala již tři sta třicátý třetí automobil. Tyto automobily využívají dětské domovy a poskytovatelé sociálních služeb po celé republice. Zástupci chráněného bydlení v Bylanech převzali již druhé auto. „První jsme v tomto ústavu předali již před čtyřmi lety,“ podotkl Kániský.

Vůz v hodnotě zhruba tři sta tisíc zaplatili podnikatelé z okolí. Třicet z nich bude mít na voze po dobu šesti let svou reklamu. Dohromady pak zaplatili celý vůz. „Vážím si toho, že je tady spousta lidí, kterým není lhostejný osud jiných,“ děkovala ředitelka Zvonečku Bylany Iveta Blažková.

Poskytovatel sociálních služeb tak teď díky tomuto automobilu bude moci rozšiřovat a hlavně zkvalitňovat služby pro své klienty. „V novém autě se budou například převážet obědy, vozit klienti ze školy, ale bude také pendlovat na různé závody nebo pobyty,“ zmínila ředitelka, v čem nový automobil pomůže. Doteď prý jeho místo zastával stařičký forman, který už dosluhuje a bude si tak moci dopřát zaslouženého odpočinku.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

12.07.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist