Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Známe osobnosti roku 2015

Slavnostní předávání cen proběhlo v pondělí 29. února v obřadní síni MěÚ za účasti všech oceněných, členů rodin i přátel a vedení města.  Blahopřejeme všem oceněným a přejeme jim hodně spokojenosti a úspěchů v jejich činnosti.

V závěru loňského roku město vyhlásilo 4. ročník ankety Osobnost roku. V této anketě měly organizace i veřejnost možnost nominovat osobnosti, které v uplynulém roce dosáhly výrazného úspěchu v daných oblastech či splnily podmínky dané kategorie. Uzávěrka nominací připadla na 29. 1. 2016.

Rada města posoudila 6 návrhů na ocenění ve dvou kategoriích a rozhodla o udělení ceny Osobnost města roku 2015. Slavnostní předávání cen proběhlo v pondělí 29. února v obřadní síni MěÚ za účasti všech oceněných, členů rodin i přátel. Ceremoniálu se ujali páni místostarostové Pavel Janík s Tomášem Klineckým a tajemníkem Městského úřadu v Českém Brodě Alešem Kašparem. Ti je nejprve neformálně vyzpovídali a přiblížili přítomným cestu k nominaci na Osobnost roku 2015 i životní příběhy nominovaných. Pro oceněné týmy a jednotlivce byly připraveny plakety v sametovém obalu s diplomem a propagační balíček s materiály o našem městě.

Zajímavostí letošního ročníků byla věková škála. Nejmladšímu oceněnému bylo jedenáct let a nejstaršímu téměř osmdesát, což svědčí o tom, že být nominován a oceněn můžete být v jakémkoli věku. Dobrých příkladů není nikdy dost.


 Osobnostmi města Český Brod roku 2015 se stali:

1. V kategorii výrazný úspěch – celoživotní přínos:

Mgr. Stanislav Klepal, bývalý pedagog  - za celoživotní přínos pro rozvoj školství na Českobrodsku (navrhovatelka Mgr. Drahomíra Čutková)

Bohuslav Filoun, správce sportovního areálu TJ Slavoj – za celoživotní přínos pro sport města Český Brod a obětavou práci pro TJ Slavoj (navrhovatel TJ Slavoj Český Brod z.s.)

 2. V kategorii výrazný úspěch – jednotlivec:

Matěj Vokáč, žák 6. ročníku ZŠ Tyršova, Český Brod - za titul mistra ČR v kategorii singl mladších žáků pro rok 2015 v závodu nohejbalu. Člen družstva, které se umístilo na prvním místě krajského přeboru žáků v nohejbale (navrhovatel TJ Slavoj Český Brod z.s.) 

3. V kategorii výrazný úspěch – skupina:

Družstvo žen oddílu nohejbalu TJ Slavoj Český Brod z.s.: Jana Blažková, Lenka Cibulková, Kateřina Červenková, Lucie Fischerová, Martina Chuchlová, Lucie Vokáčová - za získání mistrovských titulů na MČR a MS v nohejbalu žen (navrhovatel TJ Slavoj Český Brod z.s.)

Trio kadet Corridor Český Brod z.s.: Tereza Strejčková, Sabina Juránková a Dominika Herzánová – za získání prvního místa na MS ve sportovním aerobiku v kategorii kadet (navrhovatel Jana Strejčková)

Magráta o.s. – za desetileté působení členek spolku na poli kultury a pořádání akcí pro veřejnost v našem městě (navrhovatel Marcela Chuchlová/TJ Slavoj Český Brod z.s.)


 

Fotografie: Tomáš Svoboda

DSC_1942

DSC_1959 

DSC_1977

DSC_1988

DSC_2005

01.03.16 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist