Vzdělaný Brod
Město Český Brod

Aktuality

Žáci základních škol jako spisovatelé, ilustrátoři a básníci

Právě v této době mají žáci základních škol z Českobrodska jedinečnou příležitost stát se spisovateli, ilustrátory, vypravěči nebo básníky a společně vytvořit knihu. Jediným pojítkem je naše město a jeho okolí. Pracovní skupina pro čtenářskou gramotnost, která pracuje v našem regionu díky projektu „Sdílené radosti a strasti škol ORP Český Brod III” (reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008647) a je iniciátorem této aktivity, dala dětem volný prostor k seberealizaci.

Aby se jim lépe psalo, je pro ně připraven doprovodný program, ve kterém se dozví více o cestě, kterou musí podstoupit příběh z hlavy spisovatele na pulty knihkupectví. Mimo jiné pro malé autorky a autory připravuje rozhovory se zajímavými spisovateli a ilustrátory (Klára Smolíková, Pavel Čech, Stanislava Jarolímková, Jan Psota, Jiří Filípek, Vladimír J. Mrvík) českobrodská studentka Valerie Ulíková, která se o své čtenářské postřehy dlouhodobě dělí na svém blogu začítárna.  Nově se také děti setkávají s maskotem českobrodské knihovny lišákem Čístkem, který v rámci projektu získá svoji grafickou podobu.

Velmi si ceníme, že tento projekt i v době distanční výuky vznikl a doufáme, že žáky zaujme a bude pro ně zpestřením. Věříme, že v červnu bude možné realizovat společný křest knihy, na kterém se všichni autoři sejdou a svoje dílo oslaví spolu s pozvanými hosty. Více informací na webu http://skoly-orp-cb.eu/  

 

Za realizační tým Jitka Šrajerová (Městská knihovna Český Brod)

Na aktivitě “Kniha inspirovaná Českobrodskem” se dále podílejí školy v regionu Českobrodska a Městská knihovna Český Brod. Projekt je spolufinancován z rozpočtů Evropské unie, České republiky a města Český Brod.

01.06.21 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist