Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Za ovocem do Pošembeří a Podlipanska

ovocná stezkaRegion Pošembeří/ Podlipansko – Ojedinělá tematická stezka nově propojuje území regionu Pošembeří a Podlipanska. Na trase Středočeské ovocné stezky dlouhé 72 km je připraveno 10 krytých odpočívadel, 5 interaktivních panelů u Ždánic a 6 dalších na cestě mezi obcemi Limuzy a Mrzky.

Na vydařených panelech z dílny uměleckého řezbáře Martina Holuba dle návrhů Ing. Arch. Michaely Kuželové se hravou formou dozvíte například o odrůdách ovoce,  o včelách, o dřevu ovocných stromů, jak se ovoce zpracovává a podobně.

Ke Středočeské ovocné stezce byla vydána i podrobná mapa, na které jsou vyznačena všechna zastavení – odpočívadla, tabule, ovocnáři a místa, kde lze získat originální ovocné razítko - buď do speciálního „průvodce“ anebo na samostatný papír. Děti pak mohou na každém z deseti odpočívadel navíc obkreslit ukrytý reliéf. Mapy včetně průvodců budou zdarma k dispozici v kancelářích místních akčních skupin Region Pošembeří a Podlipansko, dále v informačních centrech a na obecních úřadech.

Ovocná hra

Ti, kteří posbírají všech 11 razítek a 10 reliéfních obrázků a 11. května 2013 své sbírky přinesou na slavnostní otevření Středočeské ovocné stezky (od 14 hodin na fotbalovém hřišti v Přistoupimi), budou zařazeni do slosování o let horkovzdušným balónem.

Středočeská ovocná stezka byla financována díky projektu Spolupráce v rámci Programu rozvoje venkova, přičemž celková dotace činila 3,7 milionu korun

Leták hra letak hra.pdf 1012 kB

04.12.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist