Kulturní Brod
Město Český Brod

Aktuality

Významný objev v Podlipanském muzeu

Díky postupující digitalizaci sbírek českobrodského muzea byl v loňském učiněn další výrazný objev – v Českém Brodě máme doposud neznámou skladbu, smyčcové trio, významného barokního skladatele Jana Křtitele Vaňhala (1739-1813). Během digitalizace muzejní notové sbírky se ukázalo, že v katalogu děl J. K. Vaňhala nejsou evidována, což zpochybňovalo jejich pravost. Obrátili jsme se proto společně s českými muzikology na společnost „J. B. Wanhal“ ve Švýcarsku, jejíž pracovníci pravost rukopisu potvrdili.

Středočeský kraj ve spolupráci se společností Noty.cz připravilo nastudování této skladby, stejně jako i dalších nové objevených skladeb z dalších kulturních institucí ve Středočeském kraji. Půjde tedy o obnovenou světovou premiéru mj. českobrodské Vaňhalovy partitury! A vy můžete být z pohodlí domova při tom.

Koncert “Rozeznělých rukopisů” se uskuteční ve středu 25. listopadu 2020 od 19:30, bude probíhat formou live streamu. K dispozici bude i profesionálně sestříhaný záznam pro ty, kteří se nemohou on-line účastnit. Aktuální informace lze také sledovat ve FB události.

Odkaz na stream: https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=YnL0NCIXB1A

Kromě toho zazní i písně Antonína Vojtěcha Horáka (1875-1910), žáka skladatele Zdeňka Fibicha, Aloise Strébla (1837-1906) či Karla Jaromíra Erbena (1811-1870).

Za muzeum Dr. Vladimír J. Mrvík

20.11.20 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist