Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Vydávání občanských a cestovních dokladů ve zkrácené lhůtě

V současné době je možné požádat o cestovní doklad vydaný ve zkrácené lhůtě 6 pracovních dnů (za poplatek 4.000 Kč pro občana staršího 15 let, 2.000 Kč pro občana mladšího 15 let). Dále je možné požádat o občanský průkaz bez strojově čitelných údajů na 1 měsíc s lhůtou vyhotovení do 15 dnů od podání žádosti z důvodů uvedených v zákoně (ztráta, odcizení, poškození, zničení OP za poplatek 100 Kč).
Od 1.7.2018 nabývají účinnosti novely, které umožní vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů ve zkrácených lhůtách do 24 hodin a do 5 pracovních dnů od podání žádosti.

V případě lhůty do 24 hodin se žádost o občanský průkaz i cestovní doklad bude podávat u obecního úřadu obce s rozšířenou působností nebo na ministerstvu vnitra. Občanský průkaz i cestovní doklad se bude vyhotovený předávat vždy u ministerstva vnitra.

V případě lhůty do 5 pracovních dnů se žádost o občanský průkaz i cestovní doklad bude podávat u obecního úřadu obce s rozšířenou působností nebo na ministerstvu vnitra. Občanský průkaz i cestovní doklad se bude předávat u obecního úřadu obce s rozšířenou působností nebo na ministerstvu vnitra. Pokud byla žádost o doklad podána u ministerstva vnitra, tak se doklad se bude vždy předávat u ministerstva vnitra.

Správní poplatky najdete zde. poplatky.pdf

10.05.18 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist