Český BrodOficiální stránky města

Volby - Informace

Volby se blíží

Vzhledem k tomu, že se letos na podzim budou konat volby do zastupitelstva města, rád bych všechny kandidující subjekty upozornil, že je potřeba dodržovat zákon č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, v platném znění.

Každý, kdo se v našem městě připravuje na předvolební akce, by se měl seznámit s postupem, jak podávat oznámení akce, jak má každé shromáždění probíhat, co vše si musí svolavatel zajistit a co bude v průběhu akce kontrolováno.

Na webových stránkách města: www.cesbrod.cz, se přesuňte do sloupku Městský úřad, dále na sekci Potřebuji si zařídit - Životní situace. Tam najdete skupinu Občanské aktivity. Zde jako první odkaz je Shromažďování občanů. Dále je již podrobný návod, jak máte postupovat.

Pro zájemce je připraven formulář, na kterém můžete oznámení o konání shromáždění podat.

Opět na stránkách města se dostanete na Městský úřad, formuláře online, odbor tajemníka. Zde je jako poslední formulářOznámení o konání shromáždění. cb_300_kt_oznameni_o_shromazdeni.pdf

Formulář můžete přímo vyplnit, následně vytisknout a v dostatečném předstihu před konáním odevzdat v podatelně městského úřadu.

Je potřeba vyplnit všechny kolonky, protože v případě chyb bude požadováno doplnění údajů.

Doporučuji si návod důkladně přečíst, vyhnete se tak problémům, které v nejhorším případě mohou vést až k nepovolení akce. Všichni máme zájem, aby chystaná shromáždění proběhla hladce a nebylo nutno řešit problémy.

Závěrem upozorňuji, že každé předvolební shromáždění je nutno oznámit. Zákon pamatuje i na případ, kdy by nebylo postupováno v souladu se zněním zákona a případné pokuty jsou dosti citelné.

Václav Hájek, bezpečnostní ředitel

Kontakt pro dotazy: 
Email: hajek@cesbrod.cz
Telefon: 321 612 117
Mobil: 605 305 104

14.08.18 Informace
Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist