Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Víceúčelové hřiště na Škvárovně

Hřiště v parku na ŠkvárovněZhruba před měsícem se v parku Škvárovna začaly dít věci, které mnoha lidem nedávaly spát.  Přijel bagr a začal hrabat velikou díru, potom zedníci postavili zeď, která také vyvolala několik diskusních příspěvků na webových stránkách města a zřejmě největším tématem byla instalace oplocení. A to všechno bez nějakého většího vysvětlení v místních médiích.

Co že se to vlastně na Škvárovně dělo? Město Český Brod zde, s pomocí dotačních prostředků z Programu rozvoje venkova ČR, nechalo postavit sportovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Hřiště o rozměrech 24 x 13 metrů, vybavené dvěma brankami na minikopanou, jedním košem na streetball a sloupky na odbíjenou a nohejbal bylo budováno firmou Sibera ze Staré Boleslavi a ve čtvrtek 7. července bylo dokončeno a předáno městu.

Tedy od čtvrtečního dopoledne je možné toto hřiště používat ke sportování, samozřejmě při respektování určitých podmínek. Na hřiště je třeba vstupovat ve sportovní obuvi s rovnou podrážkou, obuvi očištěné, na hřiště nepatří ani jídlo, cigarety a další věci, které by mohly znečistit povrch hřiště. Hřiště je určené pouze pro sportování lidí, tedy psi a další mazlící na něm nemají co dělat.

Vlastní umělý povrch sestává z koberce s vlasem vysokým 18 mm a zásypu křemičitým pískem. Křemičitý písek se využíváním hřiště sesedá, zapravuje mezi vlas koberce a přispívá k odrazovým vlastnostem hřiště. Nynější vzhled hřiště, kdy je na povrchu vrstva písku, je vzhledem standardním, umožňujícím sportování.

Hřiště je přístupné široké veřejnosti, uzavíráno bude pouze v nočních hodinách. Během července by měly být ještě instalovány záchytné sítě a vydlážděn prostor před vstupní brankou, v srpnu proběhnou parkové úpravy v okolí hřiště a v září se uskuteční slavnostní předání hřiště veřejnosti.

Věříme, že nové hřiště bude sloužit širokému okruhu lidí, bude zdrojem radosti a spokojenosti a stane se základním kamenem sítě veřejně přístupných sportovišť v celém Českém Brodě.

Ing. Rostislav Vodička, odbor ŽPZ MěÚ Český Brod

12.07.11 Z města

Komentáře:

 1. [1] Zdeněk 229.48.broadband2.iol.cz

  Hriště je pěkné, již jsem měl možnost ho využít, ovšem hrozí zde nebezpečí, po straně kde není zídka a je zde jen drateny plot až skoro na zem, zapadnutí nohy mezi plot a betonový podklad. Jelikož se mi to stalo tak vím že je to dosti bolestivé a mohlo by to dětem a nejen jim přivodit vážné zranění, což by velmi pokazilo celkový dojem z jinak velmi povedeného hřiště. Bylo by vhodné tento nedostatek zkusit odstranit.

  14.07.11, 12:18:32
 2. [2] Nekolný Jakub, Bc. a.mx.cesbrod.cz

  Díky za připomínku. Hřiště ještě není úplně hotové. do prostoru mezi plot a kraj hřiště bude navevezen kačírek. Nad branky firma natáhne sítě a během srpna budou dokončeny terénní úpravy okol hřiště. Oficiálně by měl být zahájen provoz začátkem září, ale už nyní je možné hřiště užívat.

  14.07.11, 15:15:38
 3. [3] Michal Fokt ahasisdn-7.dial-up.cz

  jen bych podotkl, že park se nejmenuje Škvárovna, to je neoficiální pojmenování celé čtvrti, která se zve oficiálně Havlíčkovo předměstí, nebo se tak aspoň tuším původně jmenovala.

  15.07.11, 09:22:50
 4. [4] lena 221.22.broadband12.iol.cz

  Pane Vodičko a spol.,

  komentáře k předchozímu článku týkajícího se tohoto hřiště, které by se co se týče vzhledu hodilo tak akorát na betonové předměstí velkoměsta a v parku působí jako „pěst na oko“, zůstaly bez odpovědi. Jaká náhoda...

  Kromě jiného zde byly vzneseny dotazy, z jakého důvodu jste o nejpodstatnějších věcech týkajících se provedení hřiště a jeho oplocení rozhodovali bez komunikace s veřejností a plány s veřejností probírané v mnoha bodech nerespektovali? Park jste znehodnotili vybudováním nepatřičné "okrasy" pro „prostý lid“ hodné nevkusné budovatelské éry dob minulých.

  Pokud už zde hřiště být muselo, a muselo být oplocené, proč jste alespoň nezvolili méně nápadnou formu oplocení například sítěmi namísto této příšerné stříbrné klece?

  Nyní přibyl nový článek, působící, jak jinak, velmi optimisticky, ve kterém opět neodpovídáte na otázky, které nechcete slyšet.

  Kromě jiného zde uvádíte, že je hřiště, o kterém se dosud hovořilo, jako o hřišti určeném pro starší děti určeno pro veřejnost, došlo zde snad k nějaké změně z hlediska toho, pro koho je hřiště určeno? Na základě čeho byla určena provozní doba hřiště? V původních plánech ani nebylo, že by zde měly být branky, "kopací plácek" měl být v jiné části parku atd. atd.

  Mimochodem, jak může být již nyní přístupné hřiště, které ještě není hotové a tudíž není bezpečné??? (to jen na okraj)

  Tento přístup opět bohužel opět připomíná doby minulé.

  Kdo má alespoň minimum vkusu a zdravého rozumu neradostný výsledek z hlediska estetičnosti, bezpečnosti apod. vidí sám...

  17.07.11, 15:26:51
 5. [5] Hanz 109-183-140-135.tmcz.cz

  Leno, kdyby sis radsi ve svem volnem case zasla zasportovat nebo posedet do nejake hospudky, urcite by se temto strankam oddechlo. Verim, ze clovek jako ty moc kamaradu nema, tak neni na case si nejake poridit a travit cas s nimi a ne na netu diskuzemi, ktere stejne nikdo rozumny nebere vazne? Obdivuji pana Nekolneho ci jine zastupitele, ze Ti obcas odepisi a na tomto foru Ti venuje vubec nejaky cas, ac to neni jeho povinnosti. Kazdy jiny by Ti sem zablokoval pristup a mel by od Tebe klid.

  19.07.11, 09:08:26
 6. [6] sam 254.156.broadband7.iol.cz

  [5] Hanzi, to si urcite delate legraci, ze ano? Neda mi do tohoto nevstoupit, i kdyz prispevky jako vas snad ani nestoji za tu namahu, pokud tedy mely byt mineny vazne. Uz jen ten sloh, bida, bida.

  Ale vy jste presny vzorek priznivcu takoveho toho "poklidneho ceskobrodskeho bordylku" a jeho vedeni. A diky za to! Alespon je to tak pruhledne a zrejme.

  Jakmile ma totiz nekdo jiny nazor, uz je zle a honem ho vymazat.

  Asi jste pro same vysedavani po hospudkach a sportovan nepostrehl, ze zde pred lety probehla nejaka revoluce a od te doby zde existuje pravo na svobodu nazoru.

  Pokud by se ti, kdo nepoklonkuji vedeni mesta meli z internetovych diskuzi vymazavat, pak uz jsme opravdu zpatky v temnych dobach komunismu.

  Pokud to skutecne myslite vazne, to snad ale neni mozne, tak zde propagujete politickou cenzuru a kriminalni praktiky minuleho rezimu a to je prinejmejsim ostudne, ne-li trestne.

  S.

  19.07.11, 16:26:31
 7. [7] Hanz 109-183-72-50.tmcz.cz

  [6] Samiku, moje chyba. Neuvedl jsem, ze muj komentar je ke komletni diskuzni historii Leny, u ktere se casto bavim, kdyz se nudim :) Samozrejme svobodu slova podporuji, ale vetsina vzkazu od Leny jsou vice nez komicke a proto obdivuji, ze se ji jeste nekteri predstavitele mesta venuji. Uprimne mi je jedno, jake hriste bude na Skvarovne. Nejsem z Brodu a tudiz nejsem ani sympatizantem Tebou zminovaneho bordylku. Jakozto obcasny rekreant v Ceskem Brode jsem s meste a jeho kulturnim vyzitim nadmiru spokojen a zbytek jde mimo me. proto bych ho bordylkem nikdy nenazval. Za sloh se omlouvam. Na mobilu je slozitejsi opravovat jiz napsane. Uzivej leta ;)

  20.07.11, 13:55:47
 8. [8] ilf ip-85-160-82-222.eurotel.cz

  Leničko a Samíčku, plně respektuji právo na Vaše názory, ale připadá mi to jako brečení na špatném hrobě. Pokud se vám podařilo vyjet za hranice.- oproti době minulé- tak byste takových sportovišť viděli plno a některé čistě na asfaltu nebo na betonu. Nepředhazujte kde nemáte argumenty doby minulé. Díky městu a fandím ing. Vodičkovi, že něco dělají v době, kdy stát odrbal město o peníze.
  Sportu místo fetu a chlastu zdar !

  22.07.11, 08:07:29
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist