Kulturní Brod
Město Český Brod

Aktuality

V neděli u nás tančil sníh

První adventní neděle v podvečer pařila i letos tradičnímu Adventnímu průvodu světýlek. Po úvodním slovu pana starosty Jakuba Nekolného a faráře římskokatolické církve Martina Sklenáře se průvod v čele s gardisty dal do pohybu a vyrazil k první zastávce u penzionu ANNA.

Tady čekalo malé překvapení v podobě nasvícení historické budovy Podlipanského muzea. Nechyběly ani andělky s plnými košíky voňavých perníčků pro nejmenší, které upekly děti z NZDM Klub Zvonice a nazdobili senioři z domova ANNA společně s dětmi ze ZŠ Tyršova. Průvod pokračoval ulicí Žitomířská, Komenského a dál okolo sportovní haly ke spodní části náměstí Arnošt z Pardubic, kde už netrpělivě čekaly tanečnice z místní ZUŠ. Pod vedením Evy Petráskové si připravily novu choreografii Sněžení a pod širým nebem předvedly své vystoupení.  Na tanec navázal videomapping promítaný na zvonici u kostela svatého Gotharda a rozsvícení vánočního stromu.

Na programu spolupracovali a pomohli nám průvod organizačně zajistit: Městská policie, Technické služby a ZUŠ Český Brod, Anna Český Brod, sociální služby pro seniory, Městská garda, LECCOS, z.s., ZŠ Tyršova, T. J. Sokol a Petr Fořt, za což mnohokrát děkujeme.

Foto Jakub Červenka  (http://jakubcervenka.tumblr.com/)


 

 

 

04.12.17 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist