Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

V Českém Brodě pobodali na nádraží muže, údajně kvůli drogám

Ilustrační foto: DENÍK/Jan VranýNádraží v Českém Brodě zažilo v pondělí večer drama. Na místě zůstal pobodaný jednadvacetiletý mladík.

„Došlo ke slovní roztržce čtyř osob, která následně vyústila v potyčku,“ popsala mluvčí středočeských policistů Soňa Budská. Spor se podle informací Kolínského deníku týkal drog. Kolem nádraží bylo opravdu rušno. „Koukali jsme s manželem na zprávy, když najednou bylo slyšet sirény, pak už všude blikaly majáčky a byla spousta policistů,“ vyprávěla žena, která bydlí nedaleko nádraží.

Pobodaný mladík měl těžká zranění a byl v ohrožení života, proto na místě zasahovala i záchranná služba. Útočníci totiž na svého soka zřejmě vytáhli nůž. Jednadvacetiletý mladík měl podle informací Kolínského deníku po jejich útoku hned sedm bodných ran – většinu z nich na končetinách, zřejmě jak se bránil. Jednu z ran pak měl i v oblasti hrudníku.

„Kolegové muže zaintubovali a připojili k umělé plicní ventilaci,“ řekla Tereza Janečková ze Záchranné služby Středočeského kraje. Sanitka ho pak převezla do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. „Mohu potvrdit, že jsme pacienta přijali a jeho stav je v tuto chvíli stabilizovaný,“ konstatovala mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Útočníkům hrozí až dvanáct let vězení. „Středočeský krajský vyšetřovatel obvinil muže a ženu ze zločinu loupeže s těžkou újmou na zdraví,“ vysvětlila Soňa Budská. Ve středu pak byl podán podnět na vzetí obou obviněných do vazby, o kterém rozhodne Okresní soud v Kolíně.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

08.03.12 Z města

Komentáře:

  1. [1] xxx 41.118.broadband14.iol.cz

    Bude s s distrubutorama drog už něco dělat?Zákony jsou na to u nás měkké!!Jestli už se zase nemáme v Brodě bát!

    08.03.12, 12:11:17
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist