Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

V Českém Brodě nadělovali předvánoční RADOST

Neobvyklá lokální akce s názvem Daruj RADOST probíhala v Českém Brodě od 23. listopadu do 19. prosince. Lidé mohli navrhnout osobnost či společnost s příběhem, který dělá jejich město tím, čím je. Buduje to, co na něm mají rádi. Činnosti a příběhy, zdánlivě samozřejmé a běžné, mnohdy veřejně nekomunikované. Přesně takové příběhy obyvatelé z Českého Brodu zasílali po dobu pouhého 1 týdne a po dobu dalšího 1 týdne vyjadřovali podporu nominovaným příběhům, lidem a jejich činům, k čemuž měl každý k dispozici 3 hlasy

Nejvíce veřejné podpory získala Olga Kupcová, učitelka 4. třídy, která po předání dárku řekla: „Jsem z toho opravdu dojatá. Dělám přece normální věci, dělám je ráda a srdcem, tak jak to dělá kdokoli jiný. Moc mě ta podpora překvapila.“ Daruj RADOST v Českém Brodě je společným projektem platformy Lepší místo, lékárny Pilulka v Českém Brodě a města Český Brod. Jeho smyslem bylo ocenit před Vánoci právě ty „malé velké“ příběhy, které dělají životy lidí i měst lepšími.

„K nám do lékárny chodí hodně lidí, známe jejich příběhy, jejich práci, a tak když nás oslovili z Lepšího místa, že by tyto příběhy sesbírali a nechali veřejnost vybrat, které z nich jsou pro ně ty nejdůležitější, rádi by je ocenili a poděkovali za ně, přišlo nám automatické podpořit je našimi produkty“, říká lékárnice Hana Hadravová. Lékárna Pilulka daruje pro první 3 příběhy produkty až do výše 50 000 Kč.

Na dalších dvou místech se umístil příběh Adrianky a jejich rodičů manželů Kiliánových, které pro změnu navrhla a podpořila celá komunita přilehlé obce Hradešín. A tým pracovníků sdružení Leccos, který ve městě pracuje s dětmi, mládeží a jejich rodiči.

 „Zprvu jsem nevěřil, že se lidé zapojí, přestože myšlence, že radost dělá radost, jsem velmi nakloněn. Nakonec se zapojilo přes 5% obyvatel Českého Brodu, což je přesně ta společensky aktivní část, která utváří atmosféru našeho města a vytrhává ostatní ven ze špatné nálady a stresu. Mám radost, že se udělala spousta radosti“, říká Jakub Nekolný, starosta Českého Brodu.

Organizátoři z Lepšího místa k akci uvedli: „Pro nás je to směr, jak dělat města lepší, zviditelňovat příběhy a naplňovat potřeby lidí, jenž města utvářejí, a to propojováním aktivních lidí s firmami a městy. Pilulka.cz je první online lékárna, která dokázala s naším přispěním udělat skutečnou offline radost. A to nás těší.“

 Sledujte:

www.lepsimisto.cz/darujradost

https://www.facebook.com/lepsimisto/

 

Kontakt:

Petr Steklý

www.lepsimisto.cz


 

 

 

 

 

02.01.19 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2019 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist