Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Úsek smrti: mladý čtyřkolkář nepřežil, řidič kamionu ujel

Havarovaný jeep Autor: DENÍK/ Jana MartinkováJako o velice nebezpečném úseku mluví obyvatelé Českobrodska o úzké silničce vedoucí poměrně malebnou krajinou z Českého Brodu směrem na sousední Kounice. Podle místních tu k nehodám dochází dost často. Tu středeční bohužel zaplatil daní nejvyšší mladý muž. K tragické události došlo kolem deváté ráno.

Podle výpovědi svědků se z esíček směrem od Kounic vyhoupl kamion. Těsně před vrcholem stoupání, už na poměrně rovném úseku, přejel do protisměru. Ono to v tomto místě, ostatně, ani jinak moc nejde. Silnička je tak úzká, že se mají co vejít dvě osobní auta, natož náklaďák. A že jich z esíček směrem na Český Brod jezdí neobvykle hodně, člověk by takový provoz na takového malé silničce ani nečekal.

V okamžiku, kdy nákladní vůz najel do úzkého místa, jel od Českého Brodu jeep. Kamion ho podle prvotních informací vytlačil ze silnice a, jak uvedla policejní mluvčí Věra Žídková, když se řidič jeepu pokoušel vyjet, dostal se do protisměru, kde se čelně střetl se čtyřkolkou, která jela ve stejném směru jako kamion. Třiadvacetiletý řidič čtyřkolky byl na místě mrtev. Podle našich informací jel na čtyřkolce homologizované na silniční provoz bez helmy.

Řidič kamionu ujel. Jeden ze svědků nehody se ho snažil dohonit, ale marně. Otázkou zůstává, zda o nehodě vůbec věděl. V jeepu jeli dva muži, jednatřicetiletý a šestapadesátiletý. Podle našich informací utrpěli jen lehké poranění.

„Příčina a míra zavinění dopravní nehody je předmětem dalšího šetření," připomněla policejní mluvčí.

„Je to fakt nebezpečné místo. Přednedávnem jsem tu málem měl taky nehodu a úplně identickou s touto," řekl mladý muž z nedaleké Vykáně.

Jana Martinková - Kolínský deník

25.07.13 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist