Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Úřady v Českém Brodě získaly ve Středočeském kraji nejvíce peněz z evropských fondů

BarometrZ Integrovaného operačního programu (IOP) a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) mají schválené projekty za 7 milionů korun.

Úředníci z Českého Brodu prozatím nejlépe čerpají evropské dotace v rámci Středočeského kraje. Peníze jdou na informační technologie a vzdělávání. Mezi obcemi s rozšířenou působností nemají v regionu konkurenci.

„Český Brod dosáhl v rámci krajského hodnocení nejlepších výsledků, přestože patří mezi menší města Středočeského kraje. Orgánům veřejné správy se zatím podařil předložit jeden úspěšný projekt v celkové hodnotě převyšující sedm milionů korun,“ hodnotí čerpání Pavel Kryštof, ředitel Odboru strukturální fondů Ministerstva vnitra ČR.

Chytrý úřad v Českém Brodě

Na Městském úřadě v Českém Brodě dosud prakticky neexistovaly kvalitně nastavené a efektivní mechanismy kontroly ekonomických procesů, projektového a procesního řízení. Rovněž způsob vzdělávání zaměstnanců byl nesystémový a roztříštěný.

„Kompetentní, pružný a efektivní výkon veřejné správy podstatně závisí na kvalitě řízení procesů a lidských zdrojů. Motivovaný a vzdělaný pracovník přispívá k vyšší efektivitě i k posílení důvěry občanů města v jeho vedení,“ ilustruje projekt Aleš Kašpar, tajemník městského úřadu Český Brod.

V rámci projektu dojde k zavedení systému projektového a procesního řízení. Strategický plán města bude aktualizován a jeho prioritní cíle budou rozpracovány do Akčního plánu na nejbližší léta. Zefektivněním projdou ekonomické procesy probíhající v rámci úřadu a jeho zřizovaných organizacích i systém vzdělávání zaměstnanců města. Na projekt městského úřadu bude vynaloženo přes šest milionů korun z OP LZZ. Zbývající částku uhradí příjemce podpory z vlastních zdrojů.

„Při zpracování projektové žádosti jsme vycházeli z dosavadních zkušeností vedoucích zaměstnanců městského úřadu a z výsledků dotazníkového šetření prováděného při zpracování strategického plánu města v předchozích letech. Vycházeli jsme také z diskusí a námětů na webu města, námětů občanů při veřejných projednáváních konkrétních problémů,“ dodává Jakub Nekolný, starosta města.

Ing. Martina Dvořáková - Odbor strukturálních fondů Ministerstva vnitra ČR

14.05.11 Z města

Komentáře:

 1. [1] rrr 217.199.broadband5.iol.cz

  Hezké. Tenhle článek se tu objevil už v květnu loňského roku, převzatý z Kolínského deníku http://m.denik.cz/kolinsky_denik/c/ko_brod_dotace_eu20110511.html... Proč je tu zase?

  20.02.13, 06:56:28
 2. [2] rrr 217.199.broadband5.iol.cz

  Pardon, v květnu r. 2011, nikoli loni. http://www.cesbrod.cz/item/ze-stredocechu-nejlepe-cerpa-penize-z-eu-cesky-brod...

  20.02.13, 06:59:58
 3. [3] Nekolný Jakub, Bc. a.mx.cesbrod.cz

  Jde opravdu o starý článek z 11.5.2011, tak jsem jej přesunul do příslušného období. Děkuji za upozornění

  20.02.13, 08:09:03
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist