Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Úpravy přednádraží finišují

Úpravy přednádraží v Českém Brodě Autor: DENÍK/ Jana MartinkováKvůli dlouhé zimě nemohly práce na velkých stavebních úpravách přednádraží pokračovat zcela podle plánu. Město proto požádalo řídicí dotační orgán o prodloužení doby stavbu parkoviště park + ride, na části dopravního terminálu 1A, tedy směrem od Českého Brodu, část ulice Krále Jiřího a autobusové nádraží. Prodloužení by to ale nemělo být dlouhé.

„Žádali jsme o prodloužení o šest neděl, ale celá tato doba nebude, myslím, potřeba. Počasí zatím přeje," říká starosta Jakub Nekolný.

Začalo se pracovat na pokládání asfaltu na zbývajících částech ploch, pak budou následovat ještě terénní úpravy, instalace vodorovného a svislého dopravní značení včetně například piktogramů pro cyklisty atd. A jsou práce, které by se při přízni počasí mohly stihnout dříve něž za šest týdnů.

Termín dokončení opravy  silnice do Liblic se neposouvá, už se bude kolaudovat a od konce května už by se měla předat do užívání veřejnosti spolu s celou částí od nádraží směrem do Liblic.

Do konce června by mělo být českobrodské přednádraží v novém kabátě kompletně.

Podařilo se nakonec zachránit i vzrostlé stromy, které k českobrodskému nádraží patří už desítky let a dokonce i sami obyvatelé bojovali za to, aby krásné mohutné a hlavně zdravé kaštany a jasan nemusely kvůli stavbě padnout.

Nakonec se pokácel jen jeden, ostatní, tedy tři kaštany 
a jeden jasan, zůstaly.

Celkem jich bylo šest. „Jeden kaštan byl ale pokácený už na začátku loňského roku, protože byl suchý a nebezpečný," vysvětlil starosta.

Při vlastní stavbě tedy firma pokácela jeden kaštan, který po sklácení onoho suchého vyčníval trochu jako zub a, pravda, vadil při postupu rekonstrukce.

Ostatní se nyní za svůj zachráněný život odměňují Českobroďákům i ostatním cestujícím doslova záplavou nádherných květů, vůní a svěží zeleně.

Město nyní bude muset dořešit, jaké veřejné osvětlení u vzrostlých stromů použít.  Byl plánovaný určitý typ, který je všude v okolí nádraží funkční, jen v místech pod mohutnými stromy jeho světlo nedopadne na chodník. „Takže se bude přidávat menší chodníkové světlo, aby bylo pod stromy vidět. To jsou ale drobnosti, které se na každé stavbě objeví," zakončil starosta.

Jana Martinková - Kolínský deník

23.05.13 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist