Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Umíte se bránit?

SebeobranaObčanské sdružení Českobroďák, jehož hlavním posláním je bezpečnější a kvalitnější život občanů v Českém Brodě, pořádá i volnočasové aktivity. Jednou z nich je oddíl sebeobrany pro začátečníky a pokročilé, který letos v únoru završil první rok svého trvání.

Volnočasové aktivity jsou jedním z hlavních pilířů o.s. Českobroďák. Sdružení se touto formou podílí na smysluplném využití volného času dětí, mládeže, ale i dospělých ve městě a jeho okolí. Jednou ze sportovních aktivit, kterou sdružení nabízí je sebeobrana pro děti i dospělé.

„Kurz je pro začátečníky i pokročilé. Cvičíme každé úterý odpoledne v Sokolovně, děti ve věku 6 až 14 let od 17:00 do 18:00 hod. a dospělí se staršími dětmi pokračují od 18:00 do 19:30 hod.,“ uvedl Ing. Jaroslav Petrásek ml., jeden ze dvou trenérů oddílu sebeobrany a člen sdružení a dodal, „cvičením se nejen posiluje fyzická a psychická zdatnost, ale účastníci mají pak větší šanci ubránit se napadení nebo šikaně. A vzhledem k tomu, že Český Brod nebyl ještě v nedávné minulosti zrovna nejbezpečnějším místem, nikdo neví, kdy se mu můžou znalosti nabyté u nás hodit“.

V oddíle se nezaměřují jen jedním směrem, ale snaží se o komplexní sebeobranný systém vycházející z různých bojových sportů a umění, jako je aikido, karate, box, tai jitsu a další bojová umění, aby každý, kdo se cvičení sebeobrany pravidelně věnuje, mohl lépe reagovat na případnou konfliktní situaci.

Více na www.ceskobrodak.cz

03.02.12 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist