Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

UDRŽITELNÝ ROZVOJ NA VRÁTKOVĚ

V pondělí 4. 10. 2021 primáni z Gymnázia Český Brod vyrazili s profesorkou biologie Mgr. Janou Březinovou do nedalekého nového Ekocentra Vrátkov, kde pro ně byl připraven projektový den s názvem Udržitelný rozvoj na Vrátkově. Průvodcem byl zkušený lektor a lesní pedagog Ing. Jakub Brichta.

Netradiční výuku odstartovala krátká prohlídka exteriéru a interiéru ekocentra a hájovny. V učebně pak byli studenti seznámeni s ideami a činností ekocentra. Nosným pilířem projektového dne byla však interaktivní prezentace, která studentům hravou formou přiblížila problematiku udržitelného rozvoje. Lektor ve své prezentaci vycházel ze Strategického rámce České republiky 2030, přičemž se podrobně věnoval vysvětlení pojmu udržitelný rozvoj, Místní agenda 21 a Zdravé město. Zaměřil se také na 17 Cílů udržitelného rozvoje a na to, co mohou studenti sami udělat pro jejich naplnění.

Venku teoretickou část doplnila krátká praktická ukázka dendrochronologie a práce s přírůstovým nebozezezem a také debata na téma oplocování lesních kultur, coby ochrana proti okusu zvěře ve vztahu k udržitelnosti lesních kultur.

Společný sběr dříví na podpal a přátelské posezení u ohně s opékáním buřtů bylo krásnou závěrečnou tečkou za výukovým dnem s cílem ve studentech vyvolat zájem o téma udržitelného rozvoje, což se podle reakcí a zvídavých otázek určitě povedlo.

Petra Ištvániková
Koordinátorka participace


 

06.10.21 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2022 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist