Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Učitelé stávkovat nebudou, protestuje pouze jedna škola

Ilustrační fotografie. Autor: Deník/Iveta NádvorníkováStávka za vyšší platy se Kolínsku vyhne. K plánovanému protestu, kdy by se na školách od osmi do devíti neučilo, se připojí pouze jedna škola z Českého Brodu. Důvod pro to je lapidární: škola má totiž odborovou organizaci.

Alespoň tak důvod stávky vysvětlila ředitelka Drahomíra Čutková. „Není to stávka vedení školy, ale odborů. Třeba druhá základní škola odborovou organizaci nemá, a tak nestávkuje,“ řekla.

Ke stávce se připojila většina učitelů z 1. základní školy v Českém Brodě. „Se šesti učiteli, kteří nestávkují, se nedá zajistit 450 dětí,“ řekla ředitelka. Dojíždějící děti nebo ty, které nemá kdo pohlídat, pak naleznou útočiště v družině. Tam se jim budou věnovat ti pedagogové, kteří se ke stávce nepřidali.

Za vším jsou tabulkové platy. „Odbory nechtějí, aby starší kolegové byli biti na postupech v tabulkových platech,“ uvedla ředitelka. Zároveň dodala, že četla dopis od ministra Dobeše, kde se počítá s dodržováním postupů a s tím souvisejících finančních ohodnocení. „Odborové organizaci jde o to, že by nemusely být peníze, a tak by se to nedodržovalo,“ vysvětlila.

Další školy se ale na stávku nechystají, v Kolíně například nebude stávkovat ani jedna. „Stát se může cokoliv, ale zatím žádné informace o stávce nemáme,“ řekl Petr Kesner, vedoucí odboru školství, kultury a sportu. Podle jeho slov by to ředitelé škol měli dát vědět, kvůli dojíždějícím žákům, kterým by stávka mohla zkomplikovat situaci.

Jakub Šťástka - Kolínský deník

06.12.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist