Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

U nádraží by mělo přibýt dalších 140 parkovacích míst

Pokud se podaří záměr města na výstavbu nového parkoviště P+R (Park and Ride, Zaparkuj a jeď) 
v prostoru za drahou, celková kapacita parkovišť u nádraží se prakticky zdvojnásobí. Město už podalo žádost o dotaci na akci, která by měla vyjít odhadem na 20 milionů korun.

Pokrýt by tuto sumu měla dotace se spoluúčastí města. Stavět by se mohlo začít příští rok. Kapacita nového plánovaného parkoviště by měla být 140 míst. Toho času je u nádraží něco přes 100 míst. „Což je málo," říká starosta Jakub Nekolný. „Dalších 140 míst by kompletně vyřešilo parkovací kapacity u nádraží i pro případ velkého náporu," dodává.

Část pozemků, na kterých by mělo parkoviště být, patří městu, část je Českých drah, část kraje (konkrétně pás podél chodníku). Pro úspěšné žádání o dotaci je třeba, aby město mělo zajištěnou výpůjčku pozemků na pět let. Jenže momentálně má město se správou a údržbou silnic smlouvu na krajské pozemky jen na dva roky. „Teď aktuálně toto řešíme, kraj je ochotný mám pomoci," říká starosta. Ve městě věří, že tato drobnost nezhatí celý záměr výstavby dalšího parkoviště.

Letos na koncem června se slavnostně otevřelo zrekonstruované přednádraží. Město tu ve spolupráci s dalšími partnery vybudovalo nové komunikace včetně odvodnění, nové veřejné osvětlení, kamerový systém, přeložení části inženýrských sítí, vznikly nové zastávky, přechody pro chodce, upravila a vysadila se nová zeleň a vzniklo i parkoviště P+R.

Na něm přibylo 80 parkovacích míst, vloni u nádraží vzniklo 60 míst.

Jana Martinková - Kolínský deník

04.11.13 Z města

Komentáře:

 1. [1] abc 202.131.247.198

  Doporučuji přečíst si diskusi na fóru města, kde se proti tomuto nesystémovému řešení se značnými negativními dopady zvedá odpor. Pan starosta se tím ale očividně nehodlá zabývat a místo toho si dělá reklamu zde.
  http://www.cesbrod.cz/forum/viewtopic.php?id=906...

  04.11.13, 17:34:04
 2. [2] Mirek ho245.net.msc-net.cz

  Každý, kdo se přepravuje vlakem, chce parkovat nejraději na nástupišti přímo na nádraží. V Klučovské ulici se nabízí ideálně položený pozemek vhodný k parkování, který bude propojený podchodem až právě na nástupiště. Tak co by jste ještě chtěli. Dvě parkoviště, která byla dokončena zjevně nestačí. Další pozemky v přednádraží patří firmě Neli. Tak kde chcete parkovat? V Liblicích nebo ve Štolmíři? Buďte rádi, že pro Vás město něco dělá.

  04.11.13, 18:33:22
 3. [3] abc 202.131.247.198

  Mirku, že bychom měli být rádi, že pro nás město něco dělá je demagogie a výkřik do tmy. Město by mělo dělat to, co potřebují jeho obyvatelé. Ptal se někdo těch, co tam bydlí? Řešilo město alternativy? Staví se KIK a bude se stavět Tesco, proč město nepodmínilo tuto výstavbu současnou výstavbou kapacitních parkovišť? Co pozemky za cukrovarem a směrem k Lidlu? Ty jsou také u nádraží, proč nebude parkoviště tam. Mimochodem, město vyhodí miliony za revitalizaci zeleně a zároveň bude jinou zeleň likvidovat? To mi nepřijde jako efektivní nakládání s veřejnými prostředky.
  A proč město místo podpory individuální automobilové dopravy radši nepodpoří zkvalitnění hromadné, aby lidé nebyli nuceni jezdit automobily?

  04.11.13, 18:41:53
 4. [4] Mirek ho245.net.msc-net.cz

  [3] Souhlasím s Vámi, že nejvíce se provoz parkoviště dotkne obyvatel, kteří bydlí podél Klučovské ulice. Ale i toto se dá vyřešit výsadbou nových stromů a keřů, které budou tuto část oddělovat. Uvědomte si, že jinak budou řidiči parkovat přímo na Škvárovně, kde také dnes mohutně parkují. Pozemky za cukrovarem patří firmě Neli a ne městu. A jak si představujete podporu hromadné dopravy ve městě. Už nyní obce a města doplácejí nemalé finance právě na veřejnou dopravu. Lidi stejně budou jezdit autem a nic s tím nenaděláte. Přečtěte si první část diskuse a hned zjistíte, jak je kapacita parkovišť nedostačující. Hold každému se starosta nezavděčí.

  04.11.13, 19:09:04
 5. [5] abc 202.131.247.198

  A co prostor skladiště u seřazovacího kolejiště? Tam by bylo ideální umístění parkoviště, nikomu by nevadilo a bylo by přímo u nádraží.
  S tvrzením, že lidi budou dojíždět autem za všech podmínek nesouhlasím. Když mají k dispozici dostatečně časté a kvalitní spojení hromadnou dopravou, tak jí většinou (neříkám, že vždycky)dají přednost. A přece jen investice do hromadné dopravy jsou lépe využité prostředky, než výstavba P+R na nevhodném místě. P+R samo o sobě není špatný nápad, ale musí se dělat s rozmyslem, na vhodném místě a zároveň podnikat i další opatření, která přispějí ke zkvalitnění života obyvatel.

  04.11.13, 19:29:13
 6. [6] mirek ho243.net.msc-net.cz

  [5] I s tímhle prostorem se prý počítá, ale je třeba si uvědomit, že je to majetek ČD a to může být problém.S ostatním souhlas, s vyjímkou, že budou lidi jezdit za všech podmínek auty. To by to museli mít zadarmo:).

  07.11.13, 12:04:29
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist