Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Třetí seminář projektu Učíme se filmem

V úterý 18. února tým kanceláře Region Pošembeří o.p.s. pozval širokou veřejnost ke třetímu semináři na téma Samospráva na venkově, který se konal v sále hospody U Doubravů v Chrášťanech. Seminář vedl Ing. Jiří Dušek, Ph.D. prorektor pro vědu, výzkum a rozvoj při VŠ evropských a regionálních studií, o. p. s., v Českých Budějovicích.

Teorii do praxe území regionu Pošembeří vnesla paní Miroslava Sochorová, starostka Městyse Kounice. Inspirací podněcující diskusi byly krátké filmy a sestřihy z několika filmů mediatéky projektu. Účastníci semináře tak mohli shlédnout film „Totnes - město přerodu“, který vypráví o počátcích Hnutí přerodu s jeho zakladatelem Robem Hopkinsem.

Další uvedený film s titulem „Voda vydělává, aneb jak soukromé korporace bohatnou na vodě“ se věnoval privatizace našich vodních zdrojů. Tento dokument odhaluje, jak funguje obchod postavený na potřebnosti vody. Současně však ukazuje možnosti zodpovědné a udržitelné správy vodních zdrojů, ke které se ve Francii, v Německu i jinde ve světě obecní samosprávy navracejí po odchodu od Veolie.

V rámci realizace projektu "Učíme se filmem", jsme sestavili mediatéku s 28 dokumentárními filmy. Prostřednictvím českých i zahraničních filmů, z nichž část mohou návštěvníci sledovat na našich seminářích s diskusí, chceme přinést inspiraci pro zkvalitnění venkovského života v regionu Pošembeří. Všechny tituly lze zdarma, po předchozí domluvě, zapůjčit v naší kanceláři na adrese nám. Arnošta z Pardubic 56, Český Brod.

Další seminář chystáme v Kulturním domě Jirny. V úterý 4. března od 14 do 18 hod. budeme s Ing. Ilonou Švihlíkovou, Ph.D. za pomocí dalších dokumentárních filmů diskutovat na téma Ekonomika na venkově. Všichni jste srdečně zváni!

Petra Ištvániková

24.02.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist