Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Technické služby zahájily svoz skla

V pátek 22. ledna 2016 proběhla v areálu technických služeb Český Brod malá  oslava spojená s převzetím nového svozového vozu, kontejnerů na sklo a nádob určených pro svoz bioodpadu. Technické služby získaly po úspěšném procesu v  roce 2015 dotaci v rámci operačního programu Životní prostředí z prostředků  Státního fondu životního prostředí ČR a EU. Celkový projekt byl vyčíslen na  částku 8 976 990 Kč vč. DPH, dotace byla ve výši 5 404 600 Kč.

Nové tříosé vozidlo značky Man bylo zařazeno do bílo-zelené flotily vozů technických  služeb. Potkávat ho můžete v Českém Brodě při svozu tříděného odpadu,  bioodpadu a skla a je totožné s vozidlem MAN, které brázdí ulice již od roku  2011 pouze s rozdílem, že nové vozidlo je vybaveno hydraulickým jeřábem pro  výsyp zvonů na sklo. Man nahradil 8letý bílý vůz Mercedes Axor. K  dispozici jsou další uzavřené kontejnery na sklo a hlavně dostatečné množství boopopelnic pro občany. Vydávat se budou již následující týden  25.1.2016 v počtu 1250ks ve velikostech 140 a větší části 240l. Přednostně  je obdrží občané do bezplatného pronájmu, kteří ještě nádobu nevlastní a následně dle potřeby další obyvatelé města. Slavnostního převzetí se
zúčastnili místostarosta města Mgr.Pavel Janík a tajemník úřadu Ing. Aleš Kašpar. Přítomni byli také členové rady města, úředníci městského úřadu, zástupce dodavatele a další hosté.

Ing. Miroslav Kruliš


 

25.01.16 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2022 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist