Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Technické služby v Českém Brodě využívají veřejně prospěšné práce k dobru města

Foto:archív technických služeb„Již třetím rokem v Technických službách Český Brod nespoléháme jen na kmenové zaměstnance, ale využíváme služeb pracovníků vykonávající veřejnou službu, veřejně prospěšné práce, ale také hříšníků odpykávající si alternativní tresty uložené soudem“, uvedl ředitel Technických služeb Ing. Miroslav Kruliš.

Před třemi lety vedení města delegovalo na technické služby činnosti týkající se vykonávání veřejné služby a alternativních trestů. Díky skvělé spolupráci s Úřadem práce v Kolíně jsou každoročně vytvářena pracovní místa pro lidi, kteří se marně snaží sehnat práci. Jedná se o projekt, který je v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. V současné době se jedná o 6 pracovních míst.

Tito sezonní pracovníci plní úkoly týkající se úklidu a údržby města, ale podílí se také na investičních akcích. V květnu se zapojili do výstavby veřejného osvětlení v obci Zahrady, následovat bude obdobná akce v části Českého Brodu Škvárovna. „Díky spojení sil kmenových pracovníků a těchto zaměstnanců tyto úkoly plníme kvalitně a navíc pro město levně,“ dodal Kruliš.

Výsledkem této činnosti je i získání značky ETHNIC Friendly zaměstnavatel, která bude udělena na slavnostní certifikaci  23. června 2011 v Evropském domě v Praze. Cenu společně převezmou starosta města Český Brod Bc. Jakub Nekolný a ředitel Technických služeb Český Brod Ing. Miroslav Kruliš. Technické služby Český Brod jsou první organizací v rámci technických služeb v ČR, která toto ocenění získala.

17.06.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist