Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Technické služby posílilo třicet párů rukou

V březnu osm zaměstnanců na veřejně prospěšné práce a nyní v dubnu dalších více než dvacet nastoupilo k technickým službám, aby se připojilo ke stálým zaměstnancům na úklid města. „Jsou to navíc tři desítky lidí, kteří udělají opravdu hodně moc práce," chválí ředitel technických služeb Miroslav Kruliš.

„Celou mzdu včetně odvodů hradí úřad práce, což je to ideální. Kmenoví zaměstnanci si pracovníky na VPP rozdělí a pustí se společně do údržby města," popsal.

Nyní už se pomalu rozjíždí sekání trávy, důležitý je samozřejmě také vlastní úklid v ulicích a čištění. A nezřídka i kontrola.

„Dvakrát do týdne, když naši lidé objíždí kontejnerová stání, zkontrolují i místa, kde se objevovaly černé skládky. Jakmile se někde najde, likvidujeme hned v zárodku. Děláme to tak v průběhu celého roku," říká ředitel.

Takže nenastávají situace, kde někdo vyhodí jeden pytel s odpadky, další se přidá a do měsíce je z místa hotové smetiště. Výsledkem je fakt, že černé skládky se prakticky neobjevují.

„V porovnání s rokem 2009, kdy jsem nastupoval, je to velký rozdíl. Tehdy jsme se potýkali s černými skládkami. Postupem času se už neobjevují ani vyhozené pneumatiky. I ty totiž mohou obyvatelé města ukládat na sběrném dvoře zdarma. Našli jsme si na ně zpracovatele," vysvětlil Miroslav Kruliš.

Aktuálně jsou zlikvidované všechny černé skládky s výjimkou dvou, které jsou na soukromých pozemcích – jedna v Liblicích, druhá ve Štolmíři. Případ řeší odbor životního prostředí.

Jana Martinková - Kolínský deník

 

04.05.15 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist