Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Středočeši odevzdali stovky starých elektrospotřebičů

Ve dnech 23. až 28 listopadu proběhl v Českém Brodě podzimní úklid s ASEKOLEM aneb „Vyměňte vysloužilé elektro za dárek“.  V rámci akce byla vyhlášena také soutěž o vánoční dárky. Z prvního z nich v podobě telefonu se tak může za Český Brod těšit pan Pavel Šimáček.

Tisková zpráva

Praha 3. 12. 2015

Občané Středočeského kraje odevzdali stovky starých elektrospotřebičů

 V rámci projektu Podzimní úklid s ASEKOLEM aneb „Vyměňte vysloužilé elektro za dárek“ odnesli do sběrných dvorů Středočeši na 250 kusů nepotřebných elektrozařízení, nejvíce se jich sešlo v Českém Brodě a Nymburku. Za každý jeden spotřebič získali lidé dárek v podobě kapesní LED svítilny. Všichni, kteří vyplnili soutěžní kupón, se rovněž zapojili do slosování o mobilní telefon.

 Akce společnosti ASEKOL, která se zpětnému sběru elektroodpadu dlouhodobě věnuje, probíhala od 23. do 28. listopadu ve čtyřech městech Středočeského kraje. Lidé měli možnost odevzdávat vysloužilé kancelářské elektrospotřebiče, za které získali jako dárek LED svítilnu. Po vyplnění a odevzdání kupónu byli také zařazeni do slosování o chytrý mobilní telefon Samsung Galaxy. V prosincovém slosování se šťastným výhercem za sběr v Českém Brodě stal pan Drahomír Hrubý.

 Projektu se zúčastnily stovky obyvatel kraje. Sběr se soustředil na přístroje v podobě počítačů, televizí, monitorů, rádií, foťáků, kamer, hi-fi, telefonů, videí, notebooků, tiskáren, kamer i tabletů. Sběr elektra pobíhal v Nymburku, Poděbradech, Kutné Hoře a Českém Brodě.

 „Z velkého zájmu obyvatel Středočeského kraje máme opravdu radost. Množství přístrojů, které přinesli, svědčí o jejich zodpovědnosti. Na kancelářské spotřebiče se při třídění bohužel mnohdy zapomíná, doufáme tedy, že se i díky této akci povedlo povědomí o nutnosti jejich třídění zvýšit,“ říká Martina Ďaďová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

 Podobné akce a soutěže organizuje ASEKOL pravidelně. Kromě toho mají občané snadnou možnost zbavit se drobného elektra v některém z červených kontejnerů společnosti.

 „Podobné soutěže ve sběru elektrozařízení ovšem nejsou ojedinělé. Naše snaha podporovat třídění vysloužilých přístrojů je dlouhodobá,“ říká Ďaďová. Staré mobily či počítače lze bezplatně odevzdávat během celého roku. Stačí navštívit webové stránky www.venujmobil.cz a www.venujpocitac.cz, kde ASEKOL sběr organizuje. Mobilní přístroje předává k recyklaci a za každých 20 odevzdaných telefonů putuje k dětem z dětských domovů a do pěstounských rodin jeden nový.

 ASEKOL a.s., je nezisková společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení ve všech oblastech, např. výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, nástrojů, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístrojů pro monitorování a kontrolu a výdejních automatů (skupiny 1–10). ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s více než 4 250 městy a obcemi a 2 600 opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Provozovaných více než 16 000 sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. V roce 2014 vybral ASEKOL od každého občana ČR průměrně 1,62 kg elektrozařízení.

 Kontakty

AMI Communications, spol. s r. o.: Týn 641/4, Praha 1, Ema Přikrylová, e-mail: ema.prikrylova@amic.cz, tel.: 724 012 606, www.amic.cz/press

ASEKOL a.s.: Čs. exilu 8, Praha 4, manažerka komunikace: Martina Ďaďová, e-mail:  dadova@asekol.cz, tel.: 702 148 327, www.asekol.cz

04.12.15 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist