Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Štolmíř spojí s Českým Brodem nová cesta

Novou pěknou spojnici ze Štolmíře do Českého Brodu namísto dnešní bahnité polní cesty by měl na jaře příštího roku začít budovat Pozemkový úřad v rámci komplexních pozemkových úprav. Cesta spojí Štolmíř s Českým Brodem zadem do míst zvaných Mexiko.

„Je to pro nás velmi důležité, v této cestě je vodovod a kanalizace," říká starosta Jakub Nekolný a upřesňuje, že cesta povede od Zvonečku kolem Kounického potoka a zahne doleva do ulice K Lukám.

Ačkoli se bude jednat o asfaltovou silničku využitelnou i pro osobní vozidla, nejspíš se tam řidiči dočkají omezení vjezdu. „Cesta by měla sloužit zejména zemědělské technice a rádi bychom viděli, aby ji místo aut využívali cyklisté, bruslaři, maminky s kočárky na procházkách atd," říká starosta.

Vlastnické vztahy k cestám, vznikajícím nově při komplexních pozemkových úpravách, řešili městští zastupitelé i na svém posledním zasedání. Převod ze státu na město schválili v případě letos vybudované polní cesty vedoucí z části Na Vinohradech ze Štolmíře severně ke Štolmířskému potoku. Do majetku města přibyla schválením zastupitelstva také zeleň u již dříve vybudované cesty vycházející západně ze Štolmíře a vedoucí až ke katastru Břežan.

„Jsou tam moc hezké procházky s krásnými výhledy," doplnil starosta Jakub Nekolný.

Jana Martinková - Kolínský deník

17.11.13 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist