Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Starosta města vyzývá dobrovolníky!

V poslední době se stále častěji objevují situace, které ohrožují nejen majetek občanů města. Jistě si vzpomenete na povodeň v roce 2013, kdy se situace na Šembeře měnila každým okamžikem. Město Český Brod má v plánu obnovit jednotku požární ochrany v našem městě. Hledáme zájemce, kteří by se chtěli zapojit do práce dobrovolných hasičů. Hlaste se prosím do konce října buď osobně na MěÚ, nám. Arnošta z Pardubic 56, 1. patro, pracoviště krizového řízení nebo na telefonu 321 612 117, anebo na e-mailu: hajek@cesbrod.cz.

14.10.14 Z města

Komentáře:

 1. [1] hanka cdma-72-61.cust.vodafone.cz

  Zdá se,že zdejší "objevili Ameriku".Dříve to tu bylo.Proč se rušili?

  03.10.14, 10:24:28
 2. [2] L. Voslářová ho254.net.msc-net.cz

  Hanka:

  Dobrovolní hasiči tu jsou a fungují, nezrušil je nikdo - a ani nemohl. O zrušení by museli rozhodnout členi sboru sami.

  Jednotka požární ochrany je věc jiná. Tu zřizuje město, je to jeho povinnost ze zákona. A se Sborem dobrovolných hasičů nemá nic společného (TEDY V TOM PŘÍPADĚ, ŽE JEJÍ ČLENI JSOU ČLENY JEDNOTKY).

  V posledních dvou letech proběhlo několik schůzek mezi SDH a Městem Český Brod. Vždy to skončilo s tím, že to je Město Český Brod, jakožto zřizovatel, který musí zajistit veškerý materiál na tuto činnost a to je v řádu několika set tisíc. Dodali jsme jim i seznam věcí a informovali kdy a kde lze žádat o dotace, ty však nebyli podány.

  Bez zázemí nelze nic dělat. Jako SDH Český Brod jsme se od toho tedy distancovali i z toho důvodu, že v naší členské základně v současné době nemáme členy, kteří by mohli být členy jednotky - s odpovídajícími znalostmi, potřebným školením a hlavně kteří by tuto činnost vykonávali ve svém volném čase, v případě výjezdu k zásahu by nebyl problém uvolnit se ze zaměstnání.. a to vše zdarma.

  L. Voslářová
  starostka
  SDH Český Brod

  04.10.14, 18:22:47
 3. [3] L. Voslářová ho254.net.msc-net.cz

  *(TEDY V TOM PŘÍPADĚ, ŽE JEJÍ ČLENI NEJSOU ČLENY JEDNOTKY).

  04.10.14, 18:24:40
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist