Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Sportovní den mládeže s TAJV

V pondělí 21. 6. se žáci 3. A a 3. B ZŠ Tyršova zúčastnili sportovního dne mládeže, který pořádala Tenisová akademie Jana Váni (TAJV). Tento sportovně edukační projekt pro děti a mládež se koná i v jiných městech a obcích po celé České republice.

Hlavním cílem projektu v letošním roce je především prohlubování kladného vztahu dětí ke sportu a nabádaní k pravidelnému aktivnímu pohybu dětí v jejich volném čase po velmi dlouhé koronavirové sportovní odmlce. Celá akce si rovněž klade za cíl rozvíjení pohybových schopností a dovedností u dětí školního věku, tvorbu přátelských vztahů a jejich upevňování a motovací dětí ke sportu, pohybu, soutěžení a aktivnímu trávení volného času v mimoškolní oblasti.

Jak probíhal náš sportovní den? Nejprve byli žáci rozděleni do skupin týmů. Pan trenér vybral členy jednotlivých týmů náhodně, aby se netvořily pouze skupinky kamarádů, ale aby mezi sebou spolupracovaly všechny děti . Následně se jednotlivé týmy utkaly v házené, fotbale, tenise a florbale. Další ze soutěžních úkolů byl kreativní, žáci měli za úkol vytvořit ze stavebnice Seva objekt či předmět, který se týká sportu. Fantazii se meze nekladly.

I přes velké horko bojovaly děti statečně. Z finálního boje vyšel vítěz celé soutěže, kterým se stal Marek Šmejkal. Na druhém místě se umístila Eliška Slavíková a třetí místo obsadila Stella Talacková. Marek Šmejkal postupuje do finálního turnaje, kde bude reprezentovat naše město. Markovi blahopřejeme a držíme mu palce do dalšího klání.

Kateřina Sedláčková,
třídní učitelka 3. A, ZŠ Tyršova

10.08.21 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist