Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Spolupráce policistů s dealery se neprokázala

Záběr z policejního zásahu Okruh Autor: PČRZatýkali je těsně před rozedněním. Naběhla speciální maskovaná zásahová jednotka, vzlétla policejní letecká služba. Však šlo také o akci Okruh, v jejíž síti měli uvíznout i policisté napojení na drogové dealery. Psal se sychravý den začátku října 2011. V poutech skončilo se čtyřmi civilisty i šest policistů.

Ti měli spolupracovat s drogovými dealery. Varovat je před zátahy, dodávat jim informace z policejních databází, napomáhat k tomu, aby byli beztrestní i k likvidaci jejich konkurence. Podtrženo sečteno, skutečně žádné malé prohřešky.

Uběhl rok a čtvrt a šokující kauza se postupně rozplynula. „Trestnou činnost těchto policistů se nepodařilo prokázat, konkrétně se neprokázalo, že se tyto trestné činy staly," shrnula výsledky vyšetřování mluvčí policejní inspekce Radka Sandorová.

„Nikdo nectil presumpci neviny a o těchto doposud bezúhonných lidech se šmahem psalo a hovořilo jako o obviněných ze zavrženíhodných trestných činů, prohnilých policajtech, drogových dealerech, největších grázlech spojených s podsvětím, uplácených mafiány," posteskla si manželka jednoho z těchto policistů a připomněla, jakým způsobem je zcela obrácen naruby, zasažen a morálně pošpiněn život těchto policistů  všech jejich blízkých, kteří museli čelit reakcím okolí.

Jana Martinková - Kolínský deník

20.01.13 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist