Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Slavnostní otevření IC a ICM Český Brod

Slavnostní otevření IC a ICM Český Brod v nově zrekonstruovaných prostorách na nám. Arnošta z Pardubic čp.1 proběhne v pondělí 3. září 2018 od 10:00 hodin. Pro návštěvníky budou připraveny prohlídky v časech: 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin. Ke slavnostní příležitosti se připojí také místní organizace se svoji prezentací a nabídkou. Pokud hledáte pro děti nebo i pro sebe volnočasové aktivity na nový školní rok, určitě se před čp. 1 zastavte v době od 9:00 do 16:00 hodin. K akci se připojí také český výrobce stavebnic SEVA, u kterého si můžete zdarma stavebnici zapůjčit a vyzkoušet si, co všechno se dá ze SEVY postavit.

Ryze česká stavebnice SEVA od svého uvedení na trh v roce 1979 ovlivnila několik generací rodičů a dětí. Krabice s modro-bílými kousky se předávaly ze starších na mladší a nikdy neztratily na své atraktivitě, a to ani s nástupem jiných stavebnicových systémů. Na ty dlouhé tvůrčí večery vzpomíná řada současných architektů a inženýrů. Z tradičních modrých kostiček, spojovacích dílků a barevných výplní vznikaly jejich první stavby. Podobné vzpomínky mají i stavaři, strojaři a další, nejen technické profese.

 Nekonečným spojováním kousků stavebnice SEVA se dají vytvořit obdivuhodné výtvory, jako je větrný mlýn, hasičské auto, letadlo či jiné stavby. Intuitivní systém stavebnice rozvíjí kognitivní funkce mozku u dětí už od 4 let. Starší stavitelé mohou využít rovněž kola a další tvarované komponenty pro komplikovanější modely.

Díky jednoduchému systému stavebnice mohou děti komponenty spojovat takřka donekonečna. U konkrétních modelů si osvojí základy mechaniky nebo statiky, u těch složitějších pak abstraktní myšlení.

Výroba probíhá v Suticích u Semil dříve pod názvem Vista, nyní  SEVA. Posledních deset let výrobu SEVY zaštiťuje firma BENEŠ a LÁT a.s.

SEVA stále vyvíjí nové sestavy, které uvádí na trh několikrát ročně, novinkou je například SEVA Vaříme , aktuálně má společnost v nabídce takřka 40 typů stavebnic SEVA v různých barevných kombinacích a velikostech.


 

s02 

02.09.18 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2022 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist