Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Škvárovna bude svítit

Osvětlení ŠkvárovnaVybrané ulice v lokalitě Škvárovna budou mít do konce října tohoto roku nové veřejné osvětlení. Jedná se o ulice Ruská, Pod Velkým vrchem, Slezská, Jugoslávská, Moravská, Bulharská a cesta kolem garáží.

„Práce na osvětlení jsou součástí rekonstrukce rozvodů nízkého napětí (NN) – ČEZ, které provádí firma FABRICOM CZ a.s.,“ sděluje Ing. Miroslav Kruliš, ředitel Technických služeb Český Brod (TS).

Firma FABRICOM CZ a.s. provádí výkopové práce a pokládku NN kabelů do země. Aby se ušetřily náklady spojené s výkopem, zásypem a zádlažbou, navázaly na jejich práci TS.

„Jedná se o osazení 46 stožárů s osvětlovacími tělesy. Kabely 1kV, v délce asi 1900 m ukládáme do společného výkopu ke kabelům ČEZu,“ vysvětluje Ing. Kruliš.

Osvětlovací stožáry budou umístěné v zelených pásech mezi chodníkem a komunikací. V místech, kde není zelený pás, budou osvětlovací stožáry instalovány v chodnících co nejblíže silniční komunikaci, aby byla zajištěna co největší viditelnost pro motoristy. Vzhledem k osvědčeným mechanickým a optickým vlastnostem byl vybrán model svítidla ATOS od firmy Schreder. Tělo svítidla je vyrobeno z kvalitního plastického materiálu odolného UV záření a bude instalováno na výložník.

Zaměstnanci z Odboru správy majetku města provádí pravidelné kontroly prací. Práce jsou prováděny v souladu s projektovou dokumentací, kterou připravil pan Karel Sommer. Celková cena projektu je 1.045.675 Kč s DPH.

„Vše probíhá bez problémů a podle stanoveného harmonogramu. Věříme tedy, že práce budou ukončeny nejpozději do konce října 2011,“ oznamuje Ing. Kruliš.

Přejeme tedy obyvatelům Škvárovny světlo nejen v duši, ale i na cestě setmělými ulicemi.

Kristýna Šílová

19.09.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist