Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Školy otevřely brány, učitelce prvňáčků psi drželi packy

Foto Martin ŠnajdrTéměř sto třicet prvňáčků zasedlo ve čtvrtek do školních lavic v Českém Brodě.

Stejně jako v celé republice, tak i v Českém Brodě se žákům otevřely školní brány. Čtvrtek pak byl velkým dnem zejména pro prvňáčky.

Rodiče a široké příbuzenstvo prvňáčků 1. ZŠ Český Brod se před osmou hodinou sešli v tělocvičně školy. „Otevřeli jsme tři první třídy, což je asi sedmdesát prvňáčků,“ prozradila zástupkyně ředitelky Renáta Burešová.

Třídní učitelkou jedné ze tříd těch nejmladších žáků je Iva Šimáňová. Ta se, stejně jako prvňáčci, nemohla prvního školního dne dočkat. „Vstávala jsem poměrně časně, už v šest hodin,“ prozradila Šimáňová.

Na své nové žáky se prý nesmírně těšila. „Jak mám mít první třídu, tak se vždy strašně těším. Děti v první třídě, to je nepopsaný list papíru,“ rozpovídala se. Je to prý její už asi dvacátá třída prvňáčků.

"Letos mám dvaadvacet dětí,“ počítala Iva Šimáňová. Její první kroky po probuzení vedly k oknu. „Nejdříve jsem se podívala na pejsky, protože jsem je prosila, aby mi drželi packy,“ vyprávěla Šimáňová.

Pak už se ale rychle vydala do školy. „Z Mrzek, kde bydlím, jsem do školy v Českém Brodě jela autem,“ popsala. Ve třídě byla už kolem sedmé. Tam prý proběhly jen drobné přípravy a pospíchala na slavnostní zahájení.

Prvňáčci na něm dostali šerpu a pamětní list. A co před nástupem do školy děti zažívají? Podle odborníků se některé těší, jiné trochu bojují se strachem, nebo nervozitou. Nervózní ale nebyli jen školáci a učitelé, ale také rodiče mnoha prvňáků. „Dnes jsme doma nikdo nemohl dospat,“ prozradil tatínek teď už školáka Davida.

Po slavnostním zahájení se pak noví prvňáčci vydali do svých tříd. Tady si vyzkoušeli první opravdové sezení v lavicích. „Děti ode mě dostaly hned první den první úkol,“ usmívala se Šimáňová.

Novopečení školáci pak odcházeli ze školy vesměs spokojení. „Přála bych jim do toho jejich nového školního života hlavně mnoho úspěchů, štěstí a spokojenosti,“ přála těm nejmenším školákům zástupkyně ředitelky Renáta Burešová.

Podobně probíhal první školní den i na 2. ZŠ Český Brod. „Letos jsme otevřeli dvě třídy prvňáků,“ hlásil tamní ředitel Martin Dušek. Jednu třídu otevřeli také na českobrodské Základní a Praktické škole.

Děti teď čekají školní povinnosti. První dny volna si užijí až koncem října, kdy je čekají podzimní prázdniny.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

02.09.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist