Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Školka/ky v Liblicích

Střední odborná škola LiblicePro ty z Vás, kteří to ještě nevědí, Liblice budou mít na jaře větší školku.

Současná školka v Liblicích je kapacitně přetížená a její provoz nebyl uzavřen jen z toho důvodu, že má dočasně udělenou výjimku od Krajské hygienické stanice. Původní záměr na výstavbu nové budovy školky, odkoupení pozemku a stavební práce by byly v současné době pro město finančně neúnosné.

Proto zástupci města ve spolupráci s vedením SOŠ v Liblicích přišli na možnost přeměnit málo využívané prostory v přízemí SOŠ v Liblicích a zvýšit tak kapacitu stávající školky. Budova SOŠ je ve vlastnictví Středočeského kraje, a proto muselo vedení města jednat se zástupci kraje.

Na zasedání dne 1.8. 2011, po několika schůzkách a jednáních mezi vedením Města Český Brod a představiteli krajského úřadu, Rada kraje schválila pronájem daných prostorů v budově SOŠ a výpůjčku na část pozemku pro zahradu a hřiště.

Zapůjčené prostory je však zapotřebí nejprve stavebně upravit. Bude nutné vybudovat nový vstup do budovy, sociální zázemí a propojit tři stávající třídy, ze kterých vznikne pobytová místnost, současně herna, jídelna i ložnice pro 28 dětí. Dále je třeba oplotit budoucí hřiště a zahradu.

Výběrové řízení na dodavatele stavebních prací proběhlo v září 2011. Vítězným uchazečem se stala firma Stafiko Poděbrady spol s.r.o.

Práce na rekonstrukci byly zahájeny 12. října tohoto roku.

„Práce jsme začali vybudováním nového vstupu a oddělením provozu stávající školy od budoucí školky tak, aby byl co nejméně narušen provoz školy. V současnosti provádíme bourací práce.  Vše probíhá podle plánu,“ uvedl stavební dozor Ing. Luboš Křivánek.

A jak to bude s vařením a s výdejem obědů pro děti nového oddělení MŠ?

„Vařit se bude ve stávající kuchyni SOŠ. Je předpoklad, že odtud se budou obědy dovážet i do stávající MŠ, kde bude kuchyň stavebně upravena na výdejnu jídel,“ dodává Mgr. Hana Dočkalová, projektový manažer pro oblast investic MěÚ Český Brod.

Rekonstrukce je financována částečně z rozpočtu pro letošní rok a částečně z rozpočtu na rok 2012. Předpokládaná částka na stavební práce je 2.935.818 Kč. Vybavení školky bude hrazeno z rozpočtu MŠ a herní prvky budou postupně osazovány dle finančních možností města a MŠ.

Tím by MŠ v Liblicích měla mít dvě oddělení s kapacitou 17 a 28 dětí.  

„Předpokládáme doplnění Zřizovací listiny a úpravy údajů v síti škol na jaře 2012. Po splnění těchto podmínek bude vyhlášeno doplňovací řízení ještě na tento školní rok. Celé řízení od nápadu až po realizaci tak tedy trvá rok, což beru jako daň územnímu řízení škol a školských zařízení oproti dřívějšímu rezortnímu řízení škol,“ dodává místostarosta Mgr. Pavel Janík.

Přejme dětem nejen z Liblic příjemné prostředí a mnoho hezkých chvil v nových prostorách MŠ.

26.10.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist