Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Školáci se v Českém Brodě utkali v přehazované

Fotoo Martin ŠnajdrZhruba osmdesát dětí se sjelo na turnaj základní škol praktických a základních škol speciálních v přehazované.

Ten ve středu hostila Základní a Praktická škola v Českém Brodě. Byl to navíc jeho úplně první ročník. „Chtěli jsme udělat něco jiného,“ zdůvodňoval jeden z učitelů Jaroslav Nouza, proč se rozhodli uspořádat turnaj právě v přehazované.

O medaile se utkali nejen žáci základních škol praktických, ve své kategorii proti sobě ale bojovali i žáci ze škol speciálních, tedy žáci s těžším mentálním nebo kombinovaným postižením. „Turnaj byl úplně super. Dětem to přineslo hlavně radost a myslím si, že se i před Vánoci vyřádily. U mých dětí zvítězila radost ze sportu, ale také radost z toho, že měly na sobě dres a dostaly medaili,“ hodnotila učitelka právě třídy základní školy speciální Pavlína Holzlövá.

Celkem se turnaje účastnilo devět družstev ze šesti škol. O medaile tak bojovaly děti z Býchor, Kolína, Čáslavi, Úval, Kouřimi nebo domácího Českého Brodu. „V každém týmu musela být minimálně dvě děvčata,“ naznačil něco z pravidel Jaroslav Nouza. Bylo prý ale vidět, že přehazovaná není na školách úplně sport číslo jedna.

„Po sportovní stránce si myslím, že to bylo dost dobrý. Zúčastnily se i děti, které se do těch hlavních sportů, jako je fotbal nebo florbal, moc nezapojují,“ podotkl Nouza. Nejlepším týmem mezi základními školami praktickými z okolí se nakonec stal celek Býchor. „Byli jednoznačně nejlepším týmem,“ chválil je trenér domácích učitel Jaroslav Nouza. Mezi celky základních škol speciálních na nejvyšší příčku nakonec dosáhl tým Kolína.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

15.12.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist