Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Škola slaví osmdesát let, děti vytvořily almanach

Foto Martin ŠnajdrČeskobrodská 1. základní škola pořádá před Vánoci den otevřených dveří už tradičně. Tentokrát byl však speciální. Škola totiž slaví osmdesát let.

Návštěvníkům byly otevřeny všechny budovy školy. Na hlavní budově pak probíhal kulturní program. „Ten byl velice bohatý,“ shrnula ředitelka školy Drahomíra Čutková.

Představil se například taneční, recitační nebo pěvecký kroužek. „Děti z dramatického kroužku sehrály pohádku O dvanácti měsíčkách,“ zmínila Čutková. Příchozím se ale předvedly také známé školní mažoretky. „Celý program byl prokládán ukázkami z filmů. Každá z nich se vztahovala k určitému období školy,“ řekla ředitelka Čutková.

Přístupné byly také interaktivní tabule a návštěvníci si mohli zkusit vylézt i na horolezeckou stěnu. Nechyběl ani vánoční jarmark. „Lidé si na něm mohli koupit keramické výrobky, pletené košíky nebo i adventní věnce,“ přemítala Drahomíra Čutková.

Škola navíc k osmdesátému výročí vydala cédéčko s průřezem historií školy. „Návštěvníci dostávali také malý kalendářík s fotografií naší školy v době jejího otevření nebo sladké perníčky zdobené tematicky číslem osmdesát,“ informovala Čutková.

Velký zájem ale vzbudil jediný exemplář školního almanachu. Ten k této příležitosti vytvořily děti z 5.C . „Moc se jim to povedlo,“ chválila je ředitelka školy Drahomíra Čutková. V almanachu se objevily například obrázky od dětí ze třídy, jejich referáty nebo dotazníky učitelů školy.

Letošní speciální den otevřených dveří si nenechaly ujít zhruba tři stovky lidí.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

07.12.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist