Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Setkání na hradbách

V úterý 13. května odpoledne proběhlo uvnitř městských hradeb veřejné setkání občanů se zástupci města a zhotovitelskou firmou, která bude provádět konzervaci hradeb.

„Diskutovalo se nad tím, jaké jsou klady a zápory odvodnění zdiva, dozdění narušených částí plnými cihlami, nad variantou dřevěné stříšky nebo zatravnění suchomilnými rostlinami,“ uvedla Jitka Kocourková z odboru rozvoje a dodala, „zúčastněným jsme také popsali, jak probíhala veškerá jednání s Národním památkovým ústavem v Praze a jak jsme postupně s odborníky dospěli k tomuto nejšetrnějšímu způsob konzervace hradeb.“

Práce v I. etapě budou zahrnovat mechanické očištění koruny zdiva, odstranění vegetace a nánosů hlíny, očištění kamene a spár zdiva, následné zpevnění, přeosazení uvolněných kamenů a zadrnování koruny vhodnými suchomilnými rostlinami. Práce I. etapy budou probíhat pouze na 40 m dlouhém úseku hradeb a měly by být dokončeny ještě v září tohoto roku, za částku 700 tis. Kč bez DPH. Z toho 350 tis. Kč pokryje dotace Ministerstva kultury ČR a zbytek uhradí město.

Dbejte prosím zvýšené opatrnosti při pohybu kolem staveniště.

14.05.14 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist