Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Sadovnické úpravy v městském parku Škvárovna

Park Škvárovna„Od září 2009 do podzimu 2010 bylo mezi žadateli do programu LEADER přihlášeno 61 projektů. Z toho podporu získalo pouze 42 projektů. Jedním z nich byl i projekt Park Škvárovna – realizace sadovnických úprav,“ píše se v únorovém čísle tohoto roku v Pošembeřské poště.

Sadovnické úpravy byly dokončeny před koncem roku 2010. Úpravy zahrnovaly nejen vysazení 24 stromů, 360 keřů, několika desítek trvalek a několika set cibulí, ale i vybudování pěšiny s mlatovým povrchem. Součástí prací bylo i zřízení oplocení prostoru pro pejskaře, 3 lavičky pro teenagery a 3 informační tabule. Celkové náklady na projekt dosahovaly 434.500 Kč, z toho částka 328.600 Kč byla dotována z Programu rozvoje venkova, administrovaného obecně prospěšnou společností MAS Region Pošembeří.

Výsledkem celého úsilí je příjemnější a barevnější veřejný prostor, ze kterého máme všichni dobrý pocit. Avšak „Na jaře vše začalo krásně růst a kvést, přinášet uživatelům parku radost, ovšem jen do té doby, než jsme zjistili, že nám rozkvetlé rododendrony a azalky ubývají,“ uvedl vedoucí odboru pro životní prostředí Ing. Rostislav Vodička. V parku se objevil někdo, kdo si neváží cizí práce a ničí to, co by mohl i sám ve svém volném čase využívat.

„I přes pocity zklamání jsme se rozhodli keře znovu vysázet,“ říká Vodička. Park na Škvárovně je tedy opět upraven tak, abychom z něj mohli mít všichni radost a aby mohl rozkvést i napřesrok. V dohledné době by měly být do parku na nové tabule umístěny informace pro návštěvníky, což jsou mapy s vyznačením jednotlivých prostor určených pro různé zájmové skupiny. Park totiž nabízí multifunkční využití. Můžete sem přijít nejen vyvenčit svého pejska, zasportovat si na kopací louce či hřišti s umělým povrchem, ale rovněž tak můžete v parku relaxovat na odpočinkové louce, nebo si s malými dětmi užívat jejich dětského hřiště. Svůj prostor si najdou i „náctiletí“ s originálními lavičkami.

Do budoucna jsou do parku plánovány ještě další úpravy v podobě nového vybavení a mobiliáře, a tak se máme všichni na co těšit.  

Kristýna Šílová

28.06.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist