Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 2018

Aktuality - Z města

Rybářské závody dětem přiblížily vodní říši

Foto Martin ŠnajdrDěti se učily v přírodě o přírodě. Své znalosti o rybách a okolních rostlinách, či živočiších si zdokonalovaly při rybářských závodech.

Ty pro ně u českobrodského Pivovarského rybníka uspořádala Základní a Praktická škola Český Brod společně s Nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež Klub Zvonice.

Nakonec se u rybníka sešlo téměř dvacet mladých rybářů a těm se skutečně dařilo. „Zatím jsme chytili asi dvanáct kapříků a čtyři cejny,“ hlásil už necelou hodinu po začátku závodu jeden z učitelů Jaroslav Kulich.

Každý měl na lov svůj vlastní recept. Někdo spoléhal na tajné složení návnady, jiný zase na speciální nahození.

Nejlepším rybářem se nakonec stal Petr Smolný. „Chytil jsem čtyři kapry,“ prozradil Kolínskému deníku vítěz. Speciální cenu si pak odnesl ještě Michal Holoubek. „Podařilo se mu ulovit úhoře, což není jednoduché,“ osvětlil udělení této ceny Jaroslav Kulich.

Žádná z ryb ale neskončila na talíři. „Všechny ryby po ulovení a zaznamenání vracíme zpátky do vody,“ řekl učitel Jaroslav Kulich. „Snažíme se s nimi zacházet šetrně,“ dodal. Děti o nich diskutovaly se svými učiteli, probíraly jejich život, vývoj a také ekologický význam.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

03.10.11 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist