Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Rozvezli jsme RADOST do Českého Brodu i blízkého okolí - tisková zpráva

Český Brod, 7. února 2019 – Neobvyklá lokální akce Daruj RADOST probíhala v Českém Brodě v posledních 2 měsících loňského roku. Lidé nominovali zdejší obyvatele i organizace se silným příběhem, který vnáší do místa, kde se pohybují a žijí, to, čeho si váží. 

Nominováním se tak oceňovaly nejen příběhy, ale i skuteční lidé, kteří ve svém městě konají dobro, věnují čas dětem, seniorům, či jen své rodině. Budují komunity a starají se o společenský život v Českém Brodě. Přesně takové příběhy zdejší obyvatelé zasílali. Následně proběhlo hlasování veřejnosti na podporu nominovaných příběhů. Ve středu 6. února vyrazilo vedení z Pilulka.cz spolu s organizátory z Lepšího místa předat 3 vítězům hlasování veřejnosti produkty z lékárny v hodnotě až 50 000 Kč.

“Společně s kolegy z Pilulky a Lepšího místa jsme ve středu naložili připravené dárky zvolené dle potřeb a přání 3 vítězů projektu Daruj RADOST v Českém Brodě a vyrazili plným autem za prvním z nich. Paní učitelku Olgu Kupcovou jsme potkali v budově ZŠ Český Brod na Husově náměstí. Předané dárky paní učitelce nadšeně pomáhali rozbalovat také její žáci. Paní učitelka děkovala za neuvěřitelnou podporu, které se jí od lidí z Českého Brodu a rodičů jejích žáků dostalo.” vypráví Michal HANÁČEK, ředitel online projektů Pilulky.

“Ze školy jsme zamířili do areálu Nemocnice Český Brod, kde jsme sice krapet bloudili, ale nakonec zdárně dorazili před budovu NZDM Klubu Zvonice, jež patří sdružení Leccos. Tato nezisková organizace hodně pracuje s dětmi a mládeží, a tak mezi svými dárky nalezli cestovní lékárničky a vybavení, které využijí na svých pravidelných výjezdech a táborech.”

“Nakonec nás cesta zavedla mimo Český Brod, a to do nedaleké obce Hradešín, kde zdejší komunita spolu s vedením obce vyjádřily obrovskou podporu příběhu pětičlenné rodiny Kiliánových s čtyřletou handicapovanou dcerkou Adriankou. V krabicích jsme tak přivezli mnoho věcí, jež poslouží rodičům ke každodenní péči o svou dcerku a pro radost také několik hraček, které užije.” uzavírá středeční putování Michal HANÁČEK, ředitel online projektů Pilulky.

Pilulka.cz je tak první online lékárna, která dokázala ve spolupráci s Lepším místem udělat skutečnou radost na jednom z míst, kde sídlí její pobočky. Do projektu a veřejného hlasování se zapojilo přes 5% obyvatel Českého Brodu. Ani předáním dárků však příběh radosti nekončí. Brzy vzniknou 3 rozhovory s vítězi, kde přiblíží svůj příběh a nevšednost svého běžného života.

Sledujte:

www.lepsimisto.cz

https://www.facebook.com/lepsimisto/ 

Kontakt:

Petr Steklý

petr.stekly@lepsimisto.cz

608 123 013


08.02.19 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2019 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist